NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

7. KOLO Župa zaustavila i Orebić, na vrhu pet momčadi u dva boda!

Piše i snimio: Tonči Vlašić
22. listopada 2017. - 19:57

Najzanimljivije je bilo u Čibači: Župa dubrovačka, prošle sezone prvak Prve županijske lige, dočekala je vodeći Orebić, jedini neporaženi sastav lige. Na kraju 2:0 za domaćina. Marko Šećer u 60. te Ante Kovačić iz kaznenog udarca u 75. minuti pogađali su za momčad iz Čibače. Orebić nije imao priliku. Upisao je prvu 'nulu'. U redovima Župe dubrovačke zadovoljstvo. Zaustavili su Hajduka 1932., sad Orebića. Uzeli bod Neretvi usred Metkovića.

Jedan od krivaca zašto Župa dubrovačka danas nije uz bok vodećoj Neretvi je Jadran 1929. iz Smokvice, koji je u Čibači osvojio bod odigravši 3:3, i to je do boda stigao pogotkom u posljednjim sekundama. Jadran 1929. je iznenadio i doprvaka Croatiju, koju je pobijedio kod kuće, a malo je ove nedjelje nedostajalo da potpiše još jednu senzaciju. Izgubio je kod kuće 3:2 od Neretve. Dobio je prvo poluvrijeme s 2:1 te u nastavku, pri rezultatu 2:2, imao kazneni udarac, ali je u 36. minuti udarac Mladena Salečića zaustavio vratar gostiju, Emir Mulač. Oba pogotka za Jadran 1929. postigao je Ivica Grbeša (15. i 24. minuta), a za Neretvu su pogađali Domagoj Kuran u 22., Frane Jerković 32.  i Marin Tomas u 53. minuti

U Metkoviću ONK Metković je nastavio svoj niz, a zaustavio niz Konavljanina koji je upisao poraz nakon četiri pobjede u nizu. ONK Metković je četiri kola bez poraza (tri pobjede i jedan remi). Protiv Konavljanina ONK Metković je poveo pogotkom Roka Brečića u 17. minuti iz kaznenog udarca. Do kraja poluvremena po jedan pogodak sa svake strane: 2:0 Stipe Marević, 2:1 Davorin Krešić. U nastavku: 3:1 Drago Jelavić u 47., 4:1 Josip Mioč u 51. te 5:1 Stipan Marević u 77. minuti. Poraz Konavljanina ublažio je u 90. minuti Goran Šorgić.

U Gabrilima sva tri boda su otišla u Vela Luku. Hajduk 1932. je rastužio domaću Croatiju. Jedini pogodak postigao je Goran Gugić u 50. minuti utakmice. Hajduk 1932. je tako zadržao korak za Neretvom, koji drži i Gusar. Momčad iz Komina je dobila kod kuće Gusara. Zanimljivo, na svom terenu 'Žuti' su bili bolji od Župe dubrovačke, Croatije, Neretve, a sad i protiv Slavena, koji je ove sezone osvojio sve bodove kod kuće (četiri pobjede), a nije ni jedan bodt u gostima (tri poraza). Pogodak za Gusar protiv Slavena vrijedan sva tri boda postigao je Alen Oršulić u 24. minuti.

U Potomju gledatelji su vidjeli pet pogodaka. Tri u mreži gosta (Žrnovo), a dva u mreži domaćina (Grk). Srijelci za Grk bili su Marijo Ivanović u 34., Rade Ljubišić u 36. te Mario Bartulović u 43. minuti, a za Žrnovo Andrej Korica u 51. i Jakša Tomović u 75. minuti. Grk je tako stigao do druge pobjede.

SEMAFOR 7. kolo
Nedjelja, 22. listopada, Lastovo
: Omladinac – Maestral (nije odigrano), Metković: ONK Metković – Konavljanin 5:2, Potomje: Grk – Žrnovo 3:2, Komin: Gusar – Slaven 1:0, Čibača: Župa dubrovačka – Orebić 2:0, Smokvica: Jadran 1929. – Neretva 2:3, Gabrili: Croatia – Hajduk 1932. 0:1.

POREDAK
1. Nereva 16 bodova (28:7), 2. Hajduk 1932. 16 bodova (15:7), 3. Gusar 16 bodova (13:7), 4. Orebić 14 bodova (16:5), 5. Župa dubrovačka 14 bodova (12:8), 6. Slaven 12 bodova (15:11), 7. Konavljanin 12 bodova (14:19), 8. ONK Metković 10 bodova (12:14), 9. Croatia 9 bodova (9:7), 10. Maestral (utakmica manje) 6 bodova (9:11), 11. Grk 6 bodova (9:17), 12. Jadran 1929. Smokvica 5 boda (10:17),  13. Žrnovo 3 boda (4:14), 14. Omladinac (utakmica manje) bez boda (3:25).