KošarkaREPREZENTACIJA

Već nakon prve četvrtine je bilo 17 razlike, Roko Prkačin i ekipa ostvarili i drugu pobjedu na putu do Eurobasketa 2025.!

23. srpnja 2023. - 00:13

Prije tri dana 89:49 protiv Irske u Opatiji na startu trećeg kruga pretkvalifikacija za Eurobasket 2025., a sad 98:62 u istoj dvorani protiv Luksemburga. Hrvatska je na pola puta da izbori idući krug, dođe do završnih kvalifikacija. Još je čekaju ‘uzvratne‘ utakmice, u subotu, 29. srpnja, gost je u Dublinu Irske, a u srijedu 2. kolovoza, igrat će u Luksemburga, i to je onda sve u skupini.

Roko Prkačin je s Bornom Kapustom podijelio laskavi naslov prvog strijelca reprezentacije. Mali Prka, koji je proveo u igri 21 minutu, pogodio je 8 od 11 šuteva iz igre, imao 5 skokova, te asistenciju...

Utakmica je počela minutom šutnje u spomen na legendarnog hrvatskog trenera Mirka Novosela, koji je u četvrtak, 20. srpnja, preminuo u 86 godini života.

Pomoćnik hrvatskog izbornika Josipa Sesara je Zadranim Ivan Perinčić, trener košarkaša Dubrovnika

02. svibanj 2024 03:41