KošarkaKUP ‘KREŠIMIR ĆOSIĆ‘

Takav je, nažalost, bio ždrijeb, te će Dubrovnik morati pričekati na svoj povijesni prvi nastup na završnom turniru kupa

29. studenog 2023. - 22:45

Zadar - Dubrovnik 84:56

ZADAR Dvorana Krešimir Ćosić.Gledatelja 200. Suci: Roko Hordov, Frane Mjeda i Karlo Mirčeta.

ZADAR: Klarica (28), Vujačić, Žganec (9), Mazalin (9), Njegovan, Lakić (9), Mekić (11), Jambrović (6), Drežnjak (10), Grbić, Božić, Ramljak (2). Trener: Danijel Jusup.

DUBROVNIK: J. Vujičić (4), Klarić, Džajić (9), Dubelj (21), Guštin (4), Vodopija (5), F. Vujičić (2), Levi (8), Lazić, Cvitković (3). Trener: Ivan Perinčić.

Četvrtine: 19:15, 23:18, 23:6, 28:10

Zadar je preko Dubrovnika u svom domu izborio završi turnir Kupa ‘Krešimir Ćosić‘, Final 8, plasirao se u četvrtfinale.

Kako je Zadar preskočilo Dubrovnik? - na to pitanje je odgovorio u svom izvješću iz Višnjika Dražen Žura iz Slobodne Dalmacije i portala Zadarski.hr. Napisao je: ‘Podosta lako, istina, kroz prvu dionicu gosti su pokazivali naznake ‘opasnih kup utakmica‘ i to im je donijelo četiri poena zaostatka prije ulaska u drugu četvrtinu.

Kod Zadra je Klarica izvrsno šutirao, Žganec je nudio borbenost, ostali su dodavali poneki poen. Dubrovčani? Dubelj, Vodopija i Džajić su tricama se nekako držali u izjednačenom omjeru, međutim, Drežnjak ih je vratio u stvarnost. I onda je na otvaranju novih (drugih) deset minuta ponovo zablistao Klarica, njegove dvije trice uz pomoć ostalih odvele su Zadar do serije 14:0, odnosno, na 33:15! Prve poene gostima je tek nakon četiri i po minute igre s crte slobodnih bacanja donio Dubelj koji je uz Levija te tri poena Jakova Vujičića, na koncu i dvicu Vodopije, spustio Dubronik na minus devet do poluvremena.

U nastaku semafor dugo ‘nije radio‘ na strani Dubrovnika, dok je Zadar muku mučio s crte slobodnih bacanja, onda se oglasio Dubelj s dvije trice, da se ne uspavaju Zadrani. I nisu, jer je Drežnjak s tri poena, iza toga Klarica, koji je briljirao do kraja utakmice, uspješno okončao lijepu akciju koju je započeo Mekić. Brojke su upravo s dvije Mekićeve trice naglo poskočile na 68:39 i već tad se slobodno moglo razmišljati kako čim prije zaključiti dvoboj...

Osmina finala Kupa Krešimir Ćosić: Zadar - Dubrovnik

Zvonko Pavic/Cropix

Ivan Perinčić, trener Dubrovnika, čestita Danijel Jusupu, treneru Zadra na pobjedi

- Zaslužena pobjeda Zadra, dobili smo najtežeg protivnika u Kupu, prevelika je razlika u kontaktu, trčanju, trebalo bi nam petnaestak utakmica sa Zadrom da bismo uspjeli parirati, to je puno veća razina košarke i puno širi roster. Žao nam je što nam je utakmica došla u tjednu kad imamo puno važniju utakmicu u prvenstvu. Kad je Zadar ubacio u višu razinu, relativno lagano je dobio do kraja. Nastojao sam da priliku dobiju igrači koji su manje igrali, čestitam i Krševanu Klarici koji je imao izvrsnu utakmicu i želim mu da ih ima još puno ovakvih - rekao je Ivan Perinčić, trener Dubrovnika.

- Pružili smo dobar otpor u prvom poluvremenu, u trećoj četvrtini nismo bili dobri napadački i tu smo izgubili utakmicu. Bili smo bolji nego u prvoj utakmici i dobra je priprema za ono što nas čeka u sljedećoj utakmici protiv Škrljeva u Rijeci - dodao je Petar Dubelj, prvi strijelac Dubrovnika.

I dok će Zadar i dalje razmišljati o Kupu, i to kako ga na kraju i osvojiti, Dubrovnik je okrenut samo prvenstvu u kojem mu baš dobro ide. Povratnik je u najveći rang, a u gornjem je domu. Ima na svom kontu nakon deset kola pet baš lijepih pobjeda.

Sad ga u subotu, 2. prosinca, čeka gostovanje kod Škrljeva, koji je s dvije pobjede i osam poraza na diobi desetog mjesta. Potom 9. prosinca u prvom kolu drugog dijela Dubrovnik je gost Zaboka (3/7). Do kraja 2023. godine ima ukupno četiri utakmice. Dočekuje 16. prosinca Bosco (1/9), a četiri dana poslije je gost Splita na Gripama (8/2).

07. svibanj 2024 22:47