KošarkaKOŠARKA

PRVA HL (Ž) Ragusa u Puli gubila sa 17, potom vodila, ali...

26. siječnja 2019. - 21:44
Malo je nedostajalo da Ragusa iznenadi u Puli, te u 14. kolu stigne do osme pobjede. Na kraju 97:93 za domaćina, trećeplasirani sastav lige, koji sad ima 11 pobjeda i 3 poraza. Ragusa je na polovičnom učinku (7/7) na šestom mjestu Prve hrvatske lige.

Ragusa u Puli nije mogla računati na Anu Hakličku, uz podsjetnik kako je uoči drugog dijela sezone klub napustila najbolja igračica, Carmen Miloglav, koja je karijeru nastavila u Španjolskoj.

Zanimljivo, 90 od 97 koševa za domaćina ubacile su igračice prve petorke, a 85 od 93 koša prva petorka Raguse. Početak je pripao domaćinu, koji je odmah stekao osjetnu prednost (18:4, 26:12, 33:19, te 38:21) koševa, ali unatoč tih 17 koševa zaostatka Ragusa je u 25. minuti povela s 57:56. Vodila je i sa 64:61, pa 67:63, u 35. minuti s 83:79, a u 37. minuti s 85:83. Nakon toga Pula je napravila 9:0. Ipak, 37 sekundi prije kraja tricom Marije Pocrnjić ekipa trenerice Cvetane Matić je izjednačila na 93:93. Do kraja domaće su pogodile sva četiri slobodna bacanja, između prva dva i zadnja dva Ragusa je izgubila loptu...

Karla Kalajžić je postigla 28 koševa, imala 2 skoka, 2 asistencije i 5 osvojenih lopti. Pogodila je 11 od 20 šuteva iz igre od čega 4 trice iz 7 pokušaja. Ragusa je imala tri igračice u 'klubu 20+': Živana Janković je postigla 24, a Marija Pocrnjić 20 koševa. Janković je ostvarila sjajan 'double double' (čak 16 asistencija), a nedostajala su joj tri skoka za 'triple double'. Pocrnjić je pogodila ukupno 5 trica iz 12 pokušaja. Katarina Zarač je također bila dvoznamenkasta u napadu (11 koševa), Romana Stojanović je ubacila 8 koševa uz 6 skokova i 5 asistencija, a Mihaela Pavlović 2 koša uz 5 skokova.

Ragusa u idućem kolu dočekuje Zagreb, koji ima 7 pobjeda i 6 poraza, a koji je domaćin u 14. kolu Zadru. Utakmica Ragusa - Zagreb igra se u četvrtak, 7. veljače, u Gospinom polju s početkom u 18 sati.

28. travanj 2024 16:44