KošarkaKOŠARKA/ITALIJA

NE STAJE UMANA REYER VENEZIA Perić i ekipa pomeli i Varese

27. prosinca 2016. - 21:56

Nastavio se pobjednički niz Umana Reyer Venezie u talijanskom prvenstvu. Zadnji put je izgubila 6. studenoga u gostima od Pesara, a nakon toga sedam pobjeda u nizu, računajući nastupe u FIBA Ligi prvaka Hrvoje Perić i ekipa su dobili 13 od 14 zadnjih utakmica!

U 13. kolu domaćeg prvenstva Varese – Umana Reyer Venezia 60:73.  Domaćin je vodio s 2:0 i 5:3 i to je bilo sve. Nakon toga 14:0 Umana Reyer Venezie, koja je početkom druge četvrtine imala 31:12, u trećoj četvrtini otišla preko 20, i to je imala plus 27 (57:30). Varese je na kraju tek uspio ublažiti poraz.

Perić je ubacio 6 koševa (šut za dva 2/6, za tricu 0/2, slobodna bacanja 2/2), imao 3 skoka i 4 asistencije.

Umana Reyer Venezia je druga s 10 pobjeda i 3 poraza. Ispred je EA7 Emporio Armani Milano s pobjedom više, ali utakmicom manje. Umana Reyer Venezia je u svom nizu dobila i lidera, i to je jedina uspjela ove sezone. Utakmicu manje imaju osim lidera i treća Reggio Emilia te četvrti Avelino, koji su zabilježili po 8 pobjeda i 4 poraza. Novi nastup Perić i ekipa imat će prvog dana 2017 godine. Domaćini su Sassariju, koji tek ima odigrati susret 13. kola, a koji je nakon 12. kola imao 5 pobjeda i 7 poraza.

27. travanj 2024 23:38