KošarkaKOŠARKA

NBA Opet poraz od Čarobnjaka, opet Hezonja prvi strijelac Magica

Piše i snimio: Tonči Vlašić
4. veljače 2018. - 10:50

Poraz Orlando Magica kod kuće. Uspješniji je u rasprodanom Amway centru, pred 18.846 gledatelja, bio Washington Wizards sa 115:97. Pred kraj druge četvrtine domaćin je vodio sa 47:46. Do odlaska na odmor gosti su napravili 10:0, a nakon pet minuta igre u trećoj četvrtini imali su čak 23 koša prednosti (82:56).... Vodio je Washington u nekoliko navrata i sa 24 koša razlike.

Kompletna prva petorka Wizardsa imala je dvoznamenkasti učinak u napadu (Porter 20, Morris 16, Gortat 10 uz 11 skokova, Beal 18 i Satoransky 19). S druge strane prva petorka domaćina ubacila je 33 koša manje od prve petorke gostiju (50:83). Mario Hezonja nije počeo u petorci Magica. Na kraju je igrao najviše od domaćih - 29 minuta te ubacio najviše - 15 koševa. Točnije, s Jonathonom Simmonsom je podijelio laskavi naslov najboljeg strijelca momčadi. Mario je pogodio 4 od 10 šuteva od igre od čega 3 od 4 šuta za tricu te sva četiri slobodna bacanja. Imao je 4 skoka, 2 asistencije, 2 osvojene i 5 izgubljenih lopti te 1 blokadu.

Dok je Hezonja bio u igri Magic je bio ravnopravan s gostima, izjednačen.

- Hezonja i dalje pokazuje napredak - piše na službenoj stranici. Uvršten je opet među najbolje igrače Magica. U 2018. godini najviše puta se našao u tom izboru. Ovo mu je deveta utakmica u ovoj kalendarskoj godini s dvoznamenkastim učinkom u napadu.

Orlando je i dalje bez ozlijeđenih Aarona Gordona, Nikole Vučevića i Terrence Rossa. Ove sezone izgubio je sva tri ogleda od Washingtona, a kad se pogleda unatrag dobio je samo dvije od zadnjih 19 utakmica protiv momčadi iz glavnog grada... Orlando je ove sezone na učinku od 15 pobjeda i 36 poraza te na predzadnjem mjestu lige i Istoka. Slabija je jedino Atlanta (15/37). Vodi na Zapadu Golden State (41/12), a na Istoku je najbolji Boston (38/15).

Za dva dana Magic je gost Miami Heata. Dan nakon što bude gost prvog susjeda u Amway centar dolazi Cleveland s LeBronom Jamesom.