KošarkaKOŠARKA

NBA Mario Hezonja utišao 20.000 gledatelja u Madison Square Gardenu!

Piše i snimio: Tonči Vlašić
4. travnja 2018. - 11:03

Počeo je u petorci - 24. put ove sezone, a 34 put u karijeri. Na kraju je igrao 35 minuta te na parketu najpoznatije NBA pozornice, Madison Square Gardenu, pred 20.000 gledatelja, bio najbolji. Mario Hezonja je u pobjedi Orlando Magica protiv New York Knicksa s 97:73 ubacio 19 koševa, imao 6 skokova, 1 asistenciju, 1 ukradenu loptu, 1 blokadu… Pogodio je 7 od 12 šuteva od čega pet trica iz osam pokušaja. Bio je prvi strijelac, ne samo Orlando Magica, već utakmice.

Magic je ostavio domaćina u nastavku na samo 28 koševa, a drugo poluvrijeme ubacio 51 koš. Hezonja je četiri trice ubacio u tom drugom poluvremenu. Pogodio je 6 minuta prije kraja treće četvrtine šut za vodstvo 56:55. Nakon toga tricu za 59:55. Domaćin se više nije vratio iz minusa. U posljednjoj četvrtini je vezao dvije trice, a vrlo brzo pogodio još jednu te je Magic otišao ekspresno do 18 koševa prednosti te je bilo jasno kako upisati 23. ovosezonsku pobjedu…

Do kraja sezone Orlando Magic ima odigrati još pet utakmica. Samo 24 sata nakon utakmice u New Yorku dočekuje Dallas Mavericks, koji ima pobjedu više od Magica (24:23), te isto poraza (54).

27. travanj 2024 14:49