KošarkaKOŠARKA

NBA Hezonja s 8 koševa u zadnjoj četvrtini odveo Magic do 24. pobjede

Piše i snimio: Tonči Vlašić
5. travnja 2018. - 05:51

Mario Hezonja je ubacio 12 koševa, imao 8 skokova, 4 asistencije, 2 ukradene lopte i 3 blokade u pobjedi Orlando Magica kod kuće protiv Dallas Mavericksa sa 105:100. Magic je 24 sata nakon pobjede u Madison Square Gardenu protiv New York Knicksa stigao do nove, 24. ovosezonske pobjede, koliko ih je ostvario i Dallas, koji sad ima poraz više od Hezonje i ekipe (Magic 24/54, a Dallas 24/55).

Hezonja je pogodio 5 od 14 šuteva iz igre od čega jednu tricu od šest šuteva te jedno od dva slobodna bacanja. Počeo je u petorci. Imao je najveću minutažu u redovima domaćina (35 minuta). Dok je bio na parketu Magic je bio bolji od Dallasa s 13 koševa razlike (samo je uspješniji bio Aaron Gordon – plus 14). Hezonja je u posljednjoj četvrtini ubacio 8 koševa: pogodio je na početku tricu za 82:77, a na kraju dva puta šut za dva za 94:89 te za 99:96, plus jedno bacanje za 104:100. Prije posljednje četvrtine je dva puta sjajno zakucao. Prvo sredinom druge četvrtine kada ga je dodavanjem preko pola terena na obruču našao Shelvin Mack, a zatim sredinom treće četvrtine kada je primio loptu na trici te se sjurio kroz obranu Dallasa.

Aaron Gordon je s 20 koševa bio prvi strijelac Magica, Bismack Biyombo je ostvario 'double double' (12 koševa i 12 skokova), Shelvin Mack je imao 13 koševa i 9 asistencija…

Budući da neće igrati u doigravanju, Orlando Magic još ima odigrati četiri utakmice do kraja sezone. Za dva dana dočekuje Charlotte Hornets.

28. travanj 2024 04:38