KošarkaKOŠARKA

NBA Hezonja igra sve bolje i bolje, protiv Lakersa trice gađao 80 posto!

Piše i snimio: Tonči Vlašić
1. veljače 2018. - 06:02

Orlando Magic je u svom Amway centru nadigrao Los Angeles Lakerse sa 127:105, stigao do 15. pobjede ove sezone, treće u posljednjih deset utakmice te je prepustio posljednje mjesto Istoka i lige Atlanti Hawks, koja ima poraz više. Orlando Magic 15/35, a Atlanta Hawks15/36. Los Angeles Lakersi su na 11. mjestu Zapada (19/31).

Magic je imao 56,3 posto uspješnosti za tricu. Pogodio je 18 trica iz 32 pokušaja. Mario Hezonja je bio još 'gori'. Trice je šutirao 80 posto: 4 od 5. Ukupno je protiv Lakersa ubacio 14 koševa, pogodio 5 od 8 šuteva iz igre. Plus, pobjedi je doprinio i sa 4 skoka, 3 asistencije i jednom ukradenom loptom. Hezonja je tako u siječnju imao čak osam utakmica s dvoznamenkastim učinkom u napadu.

- Hezonja igra više u posljednje vrijeme i igra sve bolje i bolje. Ogroman je napredak - ističe se nakon utakmice s Lakersima.

Nije 23-godišnji Dubrovčanin protiv Lakersa počeo u petorci, ali su na kraju samo veću minutažu od njega imali Bismack Biyombo (30 minuta) i Evan Fourner (27 minuta). Hezonja je na parketu proveo 25 minuta. Jedino je Fournier pogodio više trica od Hezonje. Francuz je ubacio 5 trica iz 7 pokušaja.

Magic igra opet 3. veljače kad mu u goste stiže Washington (28/22).

30. travanj 2024 13:12