KošarkaMEDVEŠČAK JE DVA PUTA IMAO NAPAD ZA POBJEDU

Nakon 50 minuta igre, dva produžetka, Ragusa je u zadnjih pet minuta derbija bila za pet!

23. ožujka 2024. - 18:44
Medveščak vodi 52:51, Carmen Miloglav krade loptu,, te pogađa za 53:52. Na kraju četvrte četvrtine bilo je 53:53Tonči Vlašić/

POBJEDA!!!

Ragusa – Medveščak 77:69

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 120. Suci: Dino Vukušić, Ivan Hajduk, Luka Prebisalić. Opunomoćenik: Samir Bajramović.

RAGUSA: Perić (7), Strilić (14), Miloglav (12), Milat, Hajdin (23), Todorić (21), Tokić, Rozić, Šarotić, Fleischer, E. Majstorović. Trenerica: Cvetana Matić, pomoćnica: Alma Majstorović.

MEDVEŠČAK: Medić, Sekulić (15), Nejašmić (19), Soldo (6), Mamić (2), Brkičić, Maršić, Jakovljević (3), Grizelj (24), Mateković. Trenerica: Iva Borović Gregov.

Četvrtine: 13:15, 13:21, 18:9, 9:8 – 10:10, 14:6.

Dva puta je Medveščak u jednom od dva super derbija 19. kola Premijer lige imao napad za pobjedu, na kraju četvrte četvrtine, te na kraju prvog produžetka utakmice u Gospinom polju. Medveščak je početkom nastavka imao i 15 koševa viška (41:26), a Ragusa je nakon 33:45 napravila 16:0. Medveščak je šutirao tricu u zadnjoj minuti četvrte četvrtine kad je vodio s 52:51….

Imala je Ragusa nakon spomenutog preokreta priliku doći prije do pobjede, ali poklonila je nekoliko lopti Medveščaku, koji to nije znao iskoristiti. U drugom produžetku Ragusa je bila za pet. Medveščak je ostao bez Ivane Mamić, pa Katarine Sekulić. Istina, nije Ragusa mogla računati u derbiju na centra, iskusnu Jennifer Fleischer, koja je zbog ozljede odgledala utakmicu s klupe. Iva Todorić je otpala zbog pete osobne dvije minute i dvije sekunde prije kraja drugog produžetka. Koju sekundu prije toga pogodila je za 73:65.

Iva Todorić je pogodila dvije minute prije kraja drugog produžetka za vodstvo Raguse 73:65, slave Lea Hajdin i Lina Strilić

Tonči Vlašić/

Medveščak se pobjedom u Gospinom polju mogao izjednačiti s Ragusom, a sad zaostaje dvije pobjede. Ragusa je sad lider. Može je stići samo Plamen Požega ako sutra bude uspješna u Splitu kod KAŽL-a, koji se pak pobjedom može izjednačiti sa sastavom iz Požege, osvajačicama Kupa Ružice Meglaj Rimac, te ostaviti Ragusu samu na vrhu tri kola prije kraja ligaškog dijela. Tu je i Trešnjevka 2009., koja ima poraz više od Raguse.

Lea hajdin je ubacila 23 koša, pogodila

Kapetanica Carmen Miloglav je upisala protiv Medveščaka ‘triple double‘ (12 koševa, 10 skokova i 10 asistencija), Iva Todorić ‘double double‘ (21 koš i 10 skokova), Lea Hajdin je ubacila pet trica i s 23 koša bila prvi strijelac Raguse i utakmice, jedina igračica koja je odigrala svih 50 minuta (9 skokova). U važnim trenucima povukle su i Lina Strilić (14 koševa, 4 skoka i 6 osvojenih lopti), i Tea Perić (7 koševa, 2 ukradene lopte  i 10 skokova). Ella Majstorović je doprinijela s 3 skoka i asistencijom. Nije šutirala. Provela je u igri 22 minute.

Ragusa je dobila derbi. Bilo je super zanimljivo!

Tri kola su do kraja. Tko će biti broj jedan u doigravanju? Tko će od pet sastava iz vrha ostati bez doigravanja? Ragusa će teško biti taj prekobrojni nakon (n)ove pobjede protiv Medveščaka.

3:0

Ragusa - Medveščak ove sezone 3:0.

Oba puta bolja u prvenstvu, u Zagrebu, u prvom dijelu bilo je 64:50, a pobijedila je i u polufinalu Kupa Ružice Meglaj Rimac, prije osam dana u Požegi, i to s 59:53.

27. travanj 2024 00:48