KošarkaSVJETSKA TURNEJA DALLAS MAVERICKSA

Mario Hezonja s europskim prvakom pokvario ‘povratak‘ Luke Dončića u Madrid

10. listopada 2023. - 23:33

Mario Hezonja je s Realom dobio sa 127:123 u Madridu Dallas Maverickse, koji je gostovanjem u WiZink centru zaključio svjetsku turneju. Prethodno je odigrao dvije utakmice protiv Minnesote Timberwolves u Abu Dhabiju.

Dubrovčanin je za 11 minuta ubacio 5 koševa, pogodio 2 od 3 šuta uz igre, imao 2 skoka, asistenciju i blokadu. Facundo Campazzo je na kraju ‘eksplodirao’, bio prvi strijelac domaćina s 20 koševa, plus imao 6 skokova i 8 asistencija... Real je u šest minuta od 101:112 stigao do 127:120.

Luka Dončić je zbog ozljede igrao protiv svog Reala samo pet minuta (Slovenac je od 2012. do 2018. godine igrao za kraljevski klub, debi za prvu momčad imao je 2015. godine), zatim, u igru nije ulazio Kyrie Irving...

Luka Dončić (Dallas) i Rudy Fernandez (Real) uoči ogleda u Madridu. Slovenac zbog ozljede je počeo utakmicu, ali izašao nakon samo pet minuta...

Javier Soriano/Afp

Real je za 48 sati gost u Euroligi Anadolu Efesa, dok Mavsima nova NBA sezona starta 25. listopada kad su gosti Spursa.

Bila je ovo deveta utakmica Reala protiv jedne NBA momčadi, te treća pobjeda kraljevskog kluba. Prethodnu je ostvario 2016. godine na istom mjestu kad je nakon produžetka bio sa 142:137 (126:126) bolji od Oklahoma City Thundera, koji je u tom trenutku bio aktualni finalist Zapada u kojem je unatoč vodstvu 3:1 u pobjedama izgubio u sedam utakmica od Golden State Warriorsa. Pamti se kako je taj ogled pred 15.000 gledatelja sudio u Madridu Sreten Radović, dubrovački međunarodni sudac.

Inače, Real je prvi put dobio NBA momčad 2007. kada je sa 104:103 bio bolji od Toronto Raptorsa.

06. svibanj 2024 22:30