KošarkaŠPANJOLSKA |

JOVENTUT ODBIO NAPAD MANRESE NA SEDMU POZICIJU, TE OSTAO U IGRI ZA BOLJU Ante Tomić po tko zna koji put prvo ime ‘zeleno crnih‘

29. travnja 2021. - 06:34

Ante Tomić je s Joventutom stigao do nove pobjede u španjolskom prvenstvu. Nakon uspjeha protiv trećeplasiranih Tenerifa s 90:85, slavio je u Olimpijskoj dvorani i protiv Manrese, osmoplasiranog sastava, i to s uvjerljivih 96:68.

Dubrovčanin je po tko zna koji put ove sezone bio po valorizaciji prvo ime Joventuta. Protiv Tenerifa 15 koševa, 6 skokova, 4 asistencije. Šut iz igre 6 od 8, slobodna bacanja 3 od 3. Sad protiv Manrese pogodio je 4 od 7 šuteva za dva, 3 od 4 slobodna bacanja, ukupno postigao 11 koševa, imao 7 skokova, 2 asistencije, osvojenu loptu. S obzirom na razliku, sve to je ostvario za samo 17 i pol minuta.

Joventut je pobjegao Manresi, koja je s 15 pobjeda i 18 poraza na osmom mjestu, posljednjem koje donosi nastup u doigravanju za prvaka. Tomić i ekipa imaju 18 pobjeda i 14 poraza. Sedmi su, ali su ostali u igri za bolju poziciju. Burgos ima pobjedu više, Valencia dvije više... Do kraja su četiri kola. Unicaja je u subotu domaćin Joventutu. Unicaja je deveta sa 14/16 (ima dvije utakmice manje).

Na vrhu je Real Madrid s 31/1, Barcelona je druga 28/4, Tenerife treće 25/7, Baskonia četvrta 22/9...

Tomić je ove sezone na prosjeku od 12,8 koševa, 6,1 skokova, 2,2 asistencije, a u prosjeku igra 22 minute. Po valorizaciji Dubrovčanin je šesti igrač lige, sedamnaesti strijelac, šesti skakač, drugi po ubačajima za dva...

28. travanj 2024 19:01