KošarkaKOŠARKA

EUROLIGA Tomić nije promašio protiv Bayerna usred Munchena!

20. prosinca 2019. - 23:31
Barcelona je slavila u Munchenu. Dobila pred 6.500 gledatelja Bayern sa 77:67, a kako je Anadolu Efes izgubio u 15. kolu kod kuće od CSKA s 81:80, eto Ante Tomića i ekipe iz Blaugrane opet na diobi prvog mjesta. Osim Anadolu Efesa i Barcelone po 12 pobjeda i 3 poraza ima još Real Madrid. Maccabi je četvrti s 11 pobjeda i 4 poraza, peti je branitelj naslova, moskovski CSKA, koji ima 10 pobjeda i 5 poraza...

Tomić je u Munchenu bio bez promašaja. Ubacio je 8 koševa – 3/3 šut za dva, a pogodio je oba slobodna bacanja. Imao je šest skokova te jednu blokadu za 19 minuta provedenih na parketu. Cory Higgins je bio prvi strijelac Barcelone sa 16 koševa, Nikola Mirotić je ubacio 14 uz 9 skokova, Adam Hanga je upisao 'double double' (10 koševa i 10 asistencija)...

Bayern je poveo 2:0, vodio još samo jednom – 5:4. Barcelona je u drugoj četvrtini prvi put imala dvoznamenkastu prednost, koja je bila najveća početkom treće – 18 koševa. Samo jednom je domaćin uspio zaostatak svesti na jednu znamenku (45:54 pred kraj treće četvrtine), ali niti jednom u posljednjoj četvrtini.

Sreten Radović je bio glavni sudac ogleda u Istanbulu između Fenerbahčea i Zenita, kojeg je momčad iz St. Petersburga dobila s 84:81. U 16. kolu, 27. prosinca, Barcelona dočekuje Olympiacos.
27. travanj 2024 17:31