KošarkaKOŠARKA

EUROLIGA Tomić i ekipa iz Kaunasa kući pjevajući, Radović glavni u Istanbulu

9. studenog 2019. - 01:14
Prepuna Zalgirio Arena, 15.342 gledatelja, dočekala je Barcelonu, koja je s 93:86 dobila Žalgiris te ostala na vrhu poretka sa šest pobjeda i samo jednim porazom. Barcelona je dobila prvu četvrtinu (23:20), dobila je i drugu te je na poluvremenu imala sedam koševa viška (47:40), ali je domaćin u trećoj čak i poveo - 51:50, međutim, bilo je to njegovo jedino vodstvo u nastavku....

Cory Higgins je promašio samo jedan šut (4/5 za dva, 5/5 za tricu te 4/4 slobodna bacanja) za 27 koševa. Uz bok njemu u pobjedničkom sastavu bio je Nikola Mirotić s 24 koša, dok je Barcelonin kapetan Ante Tomić postigao 8 koševa. Pogodio je 4 od 6 šuteva iz igre. Plus imao je pet skokova, četiri asistencije i jednu osvojenu loptu. Na parketu je proveo 19 minuta.

Isti učinak kao i Barcelona ima i Armani Milano, sastav koji je jedini uspio dobiti Tomića i ekipu, i to u prošlom, 6. kolu, dok je svoj jedini poraz upisao na startu od Bayerna u Munchenu. Pobjedu manje od vodećeg dvojca, a poraz više - 5/2 - imaju CSKA Moskva, Maccabi, Anadolu Efes i Khimki, potom su od sedmog do devetog mjesta Panathinaikos, Real Madrid i Asvel s po 4/3..

Sreten Radović je bio glavni sudac utakmice u Istanbulu u kojoj je Fenerbahche pred 8.871 gledatelja savladao s 90:82  Bayern.

U 8. kolu Barcelona je u četvrtak, 14. studenog, gost Real Madrida.
27. travanj 2024 15:01