KošarkaKOŠARKA/A-1 HL (Ž)

DVANAESTA POBJEDA RAGUSE Marta Erslan preletjela Podravac!

12. ožujka 2017. - 18:56

Ragusa je u Gospinom polju dobila Podravac sa 60:52. Očekivano, ali ne lako stigla je do svoje dvanaeste pobjede s kojom drži treće mjesto tablice A-1 hrvatske lige. Medveščak vodi sa svih 18 pobjeda, Trešnjevka 2009. je druga sa 17 pobjeda i 2 poraza. Zatim ide Ragusa s 12 pobjeda i 6 poraza, četvrta Požega ima 11 pobjeda i 7 poraza, peta Pula 10 pobjeda i 8 poraza, šesti Zadar 9 pobjeda i 8 poraza… Ostali nemaju matematički izgleda izboriti doigravanje za prvaka u kojem će igrati četiri najbolje ekipe.

Ragusa je loše otvorila utakmicu protiv Podravca. Prva četvrtina je pripala gošćama s 20:12. Drugu četvrtinu je Ragusa dobila s košem razlike (14:13), a u trećoj bila daleko uspješnija (24:11) te je posljednjih deset minuta dočekala s vodstvom 50:44.

Marta Erslan (na slici) jedina je odigrala svih 40 minuta. Njezina statistika je više nego zanimljiva, ne samo ovaj put. Uvijek ima nekoliko puta više skokova nego koševa. Ovaj put protiv Podravca 3 koša te čak 20 skokova od čega 7 napadačkih. Ragusa je imala ukupno 53 skoka, a Podravac 36. Erslan ove sezone u prosjeku postiže 5,5 koševa uz 11,38 skokova po utakmici).

Prvi strijelac Raguse protiv Podravca bila je Ina Marin s 23 koša (6 skokova, 3 asistencije, 4 osvojene i 8 izgubljenih lopti). Dvoznamenkasti učinak u napadu imale su još Ana Haklička (13 koševa) i Romana Stojanović (10 koševa, 8 skokova, 3 asistencije, 5 izgubljenih i 2 osvojene lopte), Petra Stanković je postigla 8 koševa uz 8 skokova. Još se u strijelce upisala Katarina Zarač, koja je postigla 3 koša, imala 2 skoka, po jednu izgubljenu i osvojenu loptu. Još su igrale Sara Žanetić, te Lora Kljunak. Ragusa je pogodila 8 trica iz 22 pokušaja (Marin 4/13, Stanković 1/1, Haklička 1/1, Zarač 1/6, Stojanović 1/1).

Ekipa trenera Zdravka Kitina do kraja ligaškog dijela je gost Pule i domaćin Medveščaku. Požega, koja je bolja međusobno od Raguse, dočekuje Zadar te je u zadnjem kolu gost Broda na Savi. Pula nakon što dočeka Ragusu ide u goste Croatiji 2006., Zadar je gost Broda na Savi i Požege te dočekuje na kraju Trešnjevku 2009.

28. travanj 2024 00:03