ArhivKOŠARKA (Ž) / KUP 'RUŽICA MEGLAJ RIMAC'

RAGUSA SLAVI Nije bilo lako, ali smo u finalu!!!

20. ožujka 2015. - 19:55
14268633692
Ovo je kruna našeg rada – prvo će istaknuti Zdravko Kitin, trener košarkašica Raguse, koja je završni turnir Kupa Hrvatske otvorila pobjedom, dobila u polufinalu zagrebačku Croatiju te će zaigrati prvi put u svojoj povijesti u finalu!- Tri četvrtine je bilo egal. Važnost utakmice je učinila svoje. U zadnjoj četvrtini smo osigurali uspjeh, ali, uspjeli smo, uspjeli – ne skriva radost trener Raguse.Nije išao šut na početku, ali ni košarkašice Croatije 2006. Stoji podatak kako su skupa šutirale 16/71, prevedeno 22,5 posto. Ipak, u nastavku utakmice je sve bilo bolje, pogotovo kod Raguse, koja je opravdala ulogu favorita te izborila povijesno finale.U finalu protiv domaćina, Kvarnera ili Medveščaka. Ragusi je svejedno nakon što je dobila Croatiju 2006. te izborila finale. Ističe Kitin tek rezultate protiv jednih i drugih ove sezone. Dobile su jedne i druge u Gospinom polju, u gostima od Kvarnera u Rijeci izgubile sa 4, a od Medveščaka u Zagrebu s 2 koša razlike. Kvarnera su dobile u Gospinom polju, od Medveščaka izgubile u Zagrebu nakon što su ostale bez centra Ivone Bogoje (Dubrovkinja je dobila bolju ponudu iz Italije), a prije toga zbog ozljede i bez Anne Kovats.- Svi ti rezultati su pokazatelj kako nas ne smiju otpisati, kako se na nas mora računati – poručio je Kitin.Ragusa je nakon finala obukla majice s natpisom 'Finalisti Kupa Hrvatske 2015. Rijeka'. Jesu li prije odlaska u Rijeku tiskali i majice s natpisom 'Pobjednice Kupa Hrvatske 2015. Rijeka'?Finale u subotu, 21. ožujka počinje u 18 sati uz izravan televizijski prijenos na drugom programu HTV-a.POLUFINALE KUPA Ragusa – Croatia 2006 53:42RIJEKA Centar Zamet. Gledatelja 100. Suci: Sušanj, Terlević i Stanković (svi Rijeka).RAGUSA: Vukoje (15), Kovats, K. Zarač, Benić (11), M. Zarač, Petrović (2), Nenada, Haklička, Popović (2), Pocrnjić (6), Miloglav (13), A. Matić (4).CROATIA 2006: Pleš (10), Butina (15), Mikulčić, Vuković, Šuster (2), Mamić (9), Divčić, Badalić. Chiabov (6), Nikšić, Mikšić, Belošević.Četvrtine: 12:12, 14:9, 11:10, 16:11.Tonči Vlašić
27. travanj 2024 17:38