ArhivTENIS / WTA TURNIR

PORAZ Ana zaustavljena u kvalifikacijama

19. travnja 2015. - 14:55
1413181807WTA-Istanbul-Ana-Konjuh-bez-finala
Ana Konjuh nije uspjela. Osam godina starija Amerikanka Alexa Glatch je u 2. kolu kvalifikacija velikog WTA turnira u Stuttgartu bila bolja sa 6:3, 3:6 i 6:2. Glatch će u posljednjem, 3. kolu kvalifikacija igrati protiv Ukrajinke Kateryne Bondarenko, koja je s 2:0 u setovima dobila treću nositeljicu kvalifikacija, Čehinju Katerinu Siniakovu.Prvi set je Ana izgubila u šestom gemu. Tada je Amerikanka izborila jedine dvije break lopte u setu te iskoristila prvu. U devetom gemu prvog seta Ana je imala 40:0, tri break lopte, potom nakon što je spasila prvu set loptu, novu break loptu. Ali, nije uspjela uzvratiti.U drugom setu Ana je napravila break u drugom gemu, povela s 3:0 te sačuvala prednost. Glatch nije imala niti jednu break priliku.U trećem setu presudio je četvrti gem. Ana je izgubila servis. Imala je priliku već u idućem, petom gemu uzvratiti, ali nije iskoristila dvije break prilike. U osmom gemu novi break za konačnih 6:2 Amerikanke, koja je u Stuttgartu stigla nakon osvajanja 50.000 vrijednog ITF-ovog turnira u Ospreyju. Protiv Konjuh je ostvarila sedmu pobjedu u nizu, a ukoliko ostavri i osmu igrat će u glavnom turniru 731.000 američkih dolara vrijednom Porsche Grand Prix-u.Ana je u Stuttgartu zaradila 13 svjetskih bodova. Idući nastup bi trebala imati u kvalifikacijama Madrid Opena.T.V.
28. travanj 2024 05:02