ArhivVATERPOLO / LIGA PRVAKA

JUG ČEKA Sukno tri u Beogradu za plus tri Primorja, Mađari bez pobjednika

29. listopada 2014. - 22:20
1401569010A16228
Sandro Sukno je postigao tri pogotka u 14:11 pobjedi Primorja EB u Beogradu protiv Crvene zvezde u prvoj utakmici posljednjeg kruga kvalifikacija za plasman u Ligu prvaka. Uzvrat se igra u Rijeci za 14 dana, a bolji iz ogleda hrvatskog i srpskog prvaka upada u skupinu 'B' Lige prvaka u kojoj su vaterpolisti Jug Croatia osiguranja te beogradski Partizan, turski Galatasaray i njemački prvak, Spandau 04.Nakon treće četvrtine utakmice na Tašmajdanu bilo je 9:9, a u zadnju četvrtinu je riječki sastav dobio s 5:2.U skupinu 'B' upada i bolji iz mađarskog ogleda u kojem se sastaju budimpeštanski OSC i Szolnok. Prva utakmica u Budimpešti je završila bez pobjednika – 11:11. Na poluvremenu je bilo 5:3 za Szolnok (to je jedino vodstvo jedne momčadi s više od jednog pogotka razlike), uoči zadnje četvrtine je bilo 8:7 za OSC. Szolnok je pogotkom Daniela Varge izjednačio na 11:11.Pobjednici druga dva para posljednjeg kruga kvalifikacija, PRO Recco – HAVK Mladost i Radnički Kragujevac – Oradea, idu u skupinu 'A' u kojoj su branitelj naslova, španjolska CN Barceloneta, zatim grčki Olympiakos, mađarski ZF Eger te talijanska Brescia.Radnički je u Kragujevcu u prvoj utakmici s 13:8 bio bolji od Oradee, a PRO Recco u Soriju od HAVK Mladost s 13:9 (Maro Joković je za PRO Recco postigao 2 pogotka).Natjecanje u Ligi prvaka počinje 29. studenoga. Jugaši su u 1. kolu gosti Spandaua 04 u Berlinu.T.V.
27. travanj 2024 14:38