ArhivTENIS / TURNIR U NANTESU

JUČER 9, DANAS 9, A SUTRA 18? Ana projurila u četvrtfinale

30. listopada 2014. - 13:35
Jučer je uzela 9 novih svjetskih bodova, danas isto toliko. Ana Konjuh je ostvarila novu pobjedu na 50.000 američkih dolara vrijednom ITF-ovom turniru u francuskom Nantesu gdje će sutra imati novu priliku za nove bodove. Bude li opet uspješna, osvojit će novih 18 bodova, ukupno 36.U 2. kolu Dubrovkinja je sa 6:4 i 6:1 dobila iskusnu, 28-godišnju Čehinju, Andreu Hlavackovu te se plasirala u četvrtfinale.Čisto, bez izgubljenog poena, oduzeti servis na otvaranju prvog seta je na kraju presudio u korist Ane – 6:4 je dobila taj prvi set. U sedmom gemu prvog seta Čehinja je spasila break loptu, Ana je nakon 30:0 stigla do 30:40, ali Dubrovkinja nije uspjela i tada oduzeti servis. Hlavackova je zaprijetila u desetom gemu. Stigla do jedine break lopte u prvom setu, ali je Ana nakon toga s tri poena u nizu zaključila prvi set u svoju korist.Na početku drugog seta repriza prvog. Ana je oduzela servis Hlavackovoj. Istina, ovaj put dosta teže. Čehinja je imala gem loptu za 1:0. Kako Ana u nastavku drugog seta nije pružila niti jednu priliku suparnici za povratak, uz to joj je u petom i sedmom gemu opet oduzela servis, uvjerljivo je otišla među osam najboljih.Brojke potvrđuju zasluženost pobjede. četiri puta je oduzela servis, niti jednom nije izgubila svoj. U asevima 8:1, samo jedna dupla servis pogreška. U poenima 62:42 za Anu!Prepreka Ani na putu do polufinala bit će joj jedna 23-godišnjakinja, Rumunjka Andreea Mitu ili Britanka Johanna Konta. Mitu je 126. tenisačica svijeta, to joj je najbolji ranking, a Konta je 141., a najbolji plasman je imala u srpnju ove godine kada je bila na 89. mjestu. Mitu je u 1. kolu dobila kvalifikanticu, a Konta drugu nositeljicu, 28-godišnju Francuskinju Pauline Parmentier, danas 79., a 2008. godine 40. tenisačicu svijeta. Mitu i Konta igraju danas, ne prije 15.30 sati.Četvrtfinala Nantesa su na rasporedu sutra, u petak, 31. listopada.Tonči Vlašić
26. travanj 2024 15:41