ArhivEUROPSKO VATERPOLSKO PRVENSTVO / BUDIMPEŠTA 2014.

HRVATSKA U ČETVRTFINALU Italija na putu do polufinala

22. srpnja 2014. - 00:15
Hrvatska je u zadnjem nastupu u skupini izgubila od Mađarske sa 7:6, međutim, i uoči tog posljednjeg nastupa u prvom dijelu prvenstva bilo je jasno kako će naši igrati u četvrtfinalu, boriti se za visok plasman u Budimpešti.Pitanje je bilo samo s koje će pozicije naši ući u tu borbu, druge ili treće. Mađari su bili sigurni prvi u skupini još nakon odigranog pretposljednjeg, 4. kola. Našima je pobjeda protiv Mađara donosila drugo mjesto u skupini te u četvrtfinalu za protivnika Grčku, a gurala u tom slučaju Srbiju na treće mjesto te u četvrtfinalu na Italiju. Ovako, kako naši nisu uspjeli iznenaditi domaćina, pobijediti ga, za polufinale će u srijedu igrati protiv Talijana.Pavić, Sukno, Dobud i ekipa su imali početak iz snova usred Budimpešte protiv aktualnog svjetskog prvaka. Poveli su s 3:0. Mađari su se nakon početnog šoka uspjeli vratiti, izjednačili su na 3:3. Niz domaćina prekinuo je Joković iz peterca te vratio prednost (4:3). Mađari su prvi put poveli u trećoj četvrtini. Imala je Hrvatska priliku na kraju za novo vodstvo, pri rezultatu 6:6, ali nije uspjela. U posljednjoj minuti Harai je pogodio za novi uspjeh domaćina, koji je tako nastup u skupini zaključio sa stopostotnim učinkom.Hoće li Hrvatska opet igrati protiv Mađara na EP-u? Ako bude uspješnija u srijedu od Italije, hoće, i to u polufinalu, već u petak, 25. srpnja.SKUPINA 'B', 5. KOLO Mađarska – Hrvatska 7:6BUDIMPEŠTA Plivalište Alfed Hajos. Gledatelja 6000. Suci: Stavropoulos (Grčka) i Koganov (Azerbejdžan).MAĐARSKA: Nagy (12 obrana), Gor-Nagy, Madaras (1), Erdelyi (1), Vamos, Hosnyanszky (1), Ad. Decker, Szivos (1), Da. Varga, De. Varga (1), Toth (1), Harai (1), At. Decker. Izbornik: Benedek.HRVATSKA: Pavić (15 obrana), Bukić, Milaković (1), Lončar, Joković (1), Buljubašić, Muslim (1), Bušlje, Sukno (2), Dobud, Šetka (1), Živković, Bijač. Izbornik: Tucak.Igrač više: Mađarska 8/2, Hrvatska 8/3Peterci: Mađarska, Hrvatska 1/1Četvrtine: 0:2, 4:2, 1:1, 2:1.GOL PO GOLPrva četvrtina: 0:1 Milaković (4), 0:2 Sukno (8/igrač više), druga četvrtina: 0:3 Šetka (10), 1:3 Hosnyanszky (10), 2:3 Erdelyi (12), 3:3 Szivos (13), 3:4 Joković (14/peterac), 4:4 De. Varga (15), treća četvrtina: 5:4 Madaras (21/igrač više), 5:5 Sukno (22/izvanka), četvrta četvrtina: 6:5 Toth (28/igrač više), 6:6 Muslim (29/igrač više), 7:6 Harai (32/dva metra).ZAVRŠICAHrvatska protiv Italije u srijedu u 19 sati, a u 20.30 sati Srbija i Grčka. Ukoliko naši dobiju Talijane u četvrtfinalu, dva dana poslije, u petak, 25. srpnja igrat će protiv Mađarske za finale (19 sati), dok će uspješniji iz ogleda Srbija – Grčka u polufinalu na Crnu Goru. Medalje se u Budimpešti dijele u nedjelju, 27. srpnja. U 18.30 sati počinje utakmica za treće mjesto, a dva sata poslije finale.T.V.
28. travanj 2024 09:38