ArhivDUBROVAČKI VJESNIK U WIMBLEDONU

ALIZE OTIŠLA U 2. KOLO Ana nije nastavila niz

30. lipnja 2015. - 23:30
Ana Konjuh nije nastavila niz. Niti svoj pobjednički na travi ove godine, a niti hrvatskog tenisa na ovogodišnjem Wimbledonu. Nakon što je jučer 1. kolo trećeg Grand Slam turnira sezone prošao Marin Čilić, a danas to isto uspjeli Ivo Karlović, Mirjana Lučić Baroni i Borna Ćorić, Ana je poražena od Francuskinje Alize Cornet. 25-nositeljica Wimbledona i sedam godina iskusnija tenisačica sa 6:2 i 6:2 je bila bolja od 17-godišnje Dubrovkinje, koja je ove sezone na travi ostvarila pet pojedinačnih pobjeda, i to sve u Nottinghamu za svoj prvi WTA naslov u karijeri te jučer pobjedu u paru s Darijom Jurak u Wimbledonu, u svom prvom uopće nastupu u parovima na Touru.Konjuh i Cornet su ovog utorka stigle posljednje na red za igrati. Znalo se, neće na teren prije 17.30 sti, a nisu znale hoće li to biti baš tada te na kojem terenu. Čekale su još sat i pol. Naime, sudac je dao znak za početak susreta tek u 19.05 sati. Igrale su na kraju na terenu broj 14, koji se obnavljao nakon završetka Wimbledona 2013. godine i na kojem se prošle nije igralo.Prva je u susretu servirala Alize. Prvi poen je osvojila Ana. Prvi gem uzela Alize, koja je napravila i prva break, potom to ponovila u osmom gemu te dobila prvi set. Ana je imala priliku vratiti izgubljeno u sedmom gemu. Bilo je 30:40 na servis Alize. Nije uspjela. U drugom setu je opet Alize napravila break prvo u drugom gemu. Ana je propustila break loptu u trećem gemu. U petom gemu servirala je Alize, a Ana imala 30:0, ali ne i break priliku. U idućem, šestom gemu, Alize je imala dvije break lopte. Ana je to izvukla, na 40:40 izjednačila asom. Spasila još jednu break loptu, ali ne i još jednu, četvrtu u gemu te je Alize servirala za meč. Ipak, u tom sedmom gemu Ana je oduzela servis Alize, ali je u osmom Francuskinja izborila tri break, ujedno set i meč lopte. Iskoristila je prvu.Novi nastup u Wimbledonu Ana će imati u parovima.LONDON Tonči Vlašić
28. travanj 2024 16:12