Profesori, nastavnici i učitelji dosljedni su i nipošto ne žele olako prepustiti stečenu razinu svojih prava. I svaka ima čast! Jer ako ne cijenimo njihov posao, onda ne držimo ni do znanja. A stalno ističemo kako samo znanjem možemo naprijed.
Tko će ih učiti ako neće školovani ljudi koji su kao životno opredjeljenje odabrali prenošenje znanja na druge? Nećemo valjda djecu prepustiti naukovanju kod djede i bake, samo zato da ne bismo primjereno platili profesore koji ionako u svojem radnom vijeku trpe sve i svašta.
I naslušaju se kojekakvih gluposti! Što sve nije znao slavni Ciceron, državnik, odvjetnik, političar i teoretičar, filozof i najveći rimski govornik, međutim, bez svojih učitelja sigurno se ni ON ne bi maknuo od početka! Nažalost, još od njegovih vremena, čini se, ni mi se nismo maknuli ni koraka. Nije teško prenijeti jedan zanimljiv Ciceronov zapis, koji se mora malo preformulirati, odnosno prilagoditi današnjem životu.
Svima je poznato da siromah radi, a bogati iskorištava prvoga. Vojnik, kojega valja dobro opremiti, brani obojicu, dok porezni obveznici, koji se ubijaju od posla i svakodnevnih financijski obveza, izvrćući džepove plaćaju svu trojicu. Zato se lutalica, uživajući u čarima prirode, odmara za svu četvoricu.
Njega slijedi pijanica, koji loče za petoricu. Oduvijek su dobro živjeli bankari koji, pak, prikupljajući kunu po kunu potkradaju svih šest. Onda se vi pobunite i uzmete odvjetnika kojem nije teško zavaditi svih sedam.
Razbolite se od pustih parnica i ročišta koja se otkazuju unedogled, pa vam jedino preostaje potražiti pomoć liječnika, koji u konačnici, uz pomoć prirodnog odabira, na ovaj ili onaj način “ubije” svih osam. Iza njih nastupa pogrebnik i pokapa svih devet! Na kraju lanca nalaze se političari koji žive na račun svih deset, zaključio je Ciceron. Kako onda, tako i danas. Ili, za njih uvijek posla ima!
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....