StoryEditorOCM

Zadar: 'Naši mali gušti' sa stotinu izlagača

Piše PSD.
12. prosinca 2014. - 00:30
Ovogodišnje izdanje prodajne izložbe hrane, pića, delikatesnih proizvoda i suvenira “Naši mali gušti” bit će otvoreno u petak, a do 18. prosinca će se stotinjak izlagača iz cijele Hrvatske sa svojim proizvodima predstaviti u šatoru podignutom na Poljani Šime Budinića.

Organizator je Županijska gospodarske komora u suradnji sa Zadarskom županijom, Gradom Zadrom, Obrtničkom komorom, Udruženjem obrtnika, te turističkim zajednicama Županije, Zadra i Biograda.

- Interes je jako velik, a mi nismo htjeli nikoga odbiti, pa je moguća poprilična gužva u šatoru gdje smo izlagačima ponudili mogućnost da se sa svojim štandovima pojave tri, pet ili sedam dana - rekao je Denis Ikić u ime Županijske gospodarske komore.

Budući da izložbena mjesta nisu plaćena, očekuje se da će izlagači svoje proizvode prodavati po nešto nižim cijenama, a Zadrani će svakodnevno od 10 do 21 sat imati priliku razgledati, ali i kupiti božićne ukrase, suvenire, med, suhomesnate i pekarske proizvode, pekmeze i džemove, domaću tjesteninu, ručno izrađene sapune, sol, rakiju, likere, sireve...

Osim prodajne izložbe, u Županijskoj gospodarskoj komori bit će održane prezentacije projekta IPATECH i moderne inovativne sušare, predavanja o mogućnostima zaštite i financiranja poljoprivredno-prehrambenog sektora iz EU-a, označavanju i deklariranju prehrambenih proizvoda, te radionice i degustacija maslinova ulja.
P. Opačić

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
25. lipanj 2026 16:24