Batarilović je punio novinske stupce u nekoliko navrata. Lanjskog lipnja bez dozvole je kanaderom gasio požar koji je izbio na farmi Vigens pokraj Zadra, i to u trapericama!
Toga dana zadarski vatrogasci uputili su apel za pomoć jer vatrena stihija prijeti farmi Vigens s 1300 krava.
Situacija je zahtijevala dva kanadera, a uvijek spreman da pomogne, Batarilović, koji je toga trenutka testirao netom popravljeni kanader na probnom letu iz ZTC-a u Velikoj Gorici, odazvao se prvi, no o svojoj akciji nije obavijestio Operativni centar Divulje, pa su se na mjestu intervencije “ukazala” tri kanadera.
Vojni vrh ga, na kraju, a zbog velike medijske pompe i uspješnog spašavanja oko 1300 krava, nije stegovno sankcionirao zbog vožnje kanadera kojemu je bio odobren samo probni let. Ipak su mu odlučili prigovoriti jer je upravljao kanaderom u trapericama, a ne u vojnoj uniformi, pa neko vrijeme nije bio na popisu letača.
Inače, i prije tog incidenta Batarilović se “proslavio” presijecanjem žica dalekovoda za vrijeme gašenja požara nedaleko od Tivta kojom prilikom je došlo i do oštećenja motora protupožarnog zrakoplova.
Jednom prilikom kamere su zabilježile njegov preniski let iznad zadarske uvale Jazine, a što je potom prikazano na televiziji, pa su njegovu “vratolomiju” imali prilike vidjeti i nadređeni.
StoryEditorOCM
Ostalopozlilo mu...
POZLILO MU Pilot kanadera umro između dva probna leta
14. srpnja 2011. - 22:02
Bojniku Marijanu Batariloviću (51), probnom pilotu kanadera CL-415, naglo je pozlilo u utorak na radnome mjestu Zrakoplovno-tehničkog centra između dva probna leta, te unatoč promptnoj liječničkoj pomoći i reanimaciji, nije mu bilo spasa.
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....