StoryEditorOCM
Zadaropet oni

Englezi joj devastirali vilu, poznata influencerica objavila snimke. Razvila se žestoka rasprava: Hm, pa za te novce...

Piše MOZAIK SD
14. srpnja 2026. - 18:01
Screenshot TikTok
Prati slobodnadalmacija.hr na Googleu

Društvenim mrežama širi se nova snimka nereda koji su strani turisti ostavili nakon boravka u jednoj iznajmljenoj vili na području Zadarske županije.

Podovi zatrpani stvarima, ambalaža po namještaju, razbacana odjeća, prazne limenke, prizori koji su ponovno otvorili raspravu o tome što je “normalan nered”, a što potpuno neprihvatljivo ponašanje gostiju.

image
Screenshot TikTok

Video je objavila Veronika Barišić, poznata influencerica čija obitelj iznajmljuje vilu, a na snimci je pokazala stanje u kojem su gosti ostavili kuću nakon odlaska. Prema njezinim riječima, prostor je izgledao kao “katastrofa”.

‘Ovo je samo dio stanja...‘

Objava se pojavila samo nekoliko dana nakon što je internetom kružila još jedna snimka potpuno razorenog apartmana, pa je i ovaj slučaj brzo izazvao lavinu reakcija.

“Ovo je samo dio stanja u kojem su nas ostavili Englezi. Moji roditelji iznajmljuju vilu i ovo je prava katastrofa. Kad god se dogodi ovakva situacija, gotovo uvijek su uključeni Englezi. Razumijem da je čišćenje dio posla, ali ovaj put sve je bilo toliko odvratno da je teško opisati”, kaže ova djevojka.

image
Screenshot TikTok

Dodala je da ih takvi prizori više ni ne iznenađuju, ali da je nered ovaj put bio znatno gori nego inače.

Ispod objave razvila se žestoka rasprava. Jedni su osudili ponašanje turista:

“Stvarno sramotno.”

“Sama počistim, skinem posteljinu i uredno je složim. Ovo nije normalno.”

Drugi su pak tvrdili da je čišćenje dio usluge:

“Koliko su platili? Pet tisuća eura? Za taj novac će ga valjda netko i očistiti.”

‘Hm, pa za te novce...‘‘

image
Screenshot TikTok

“Takve ljude više ne bi trebalo primati ili bi im trebalo naplatiti svu štetu.”

Pravila najma pod povećalom

Rasprava se proširila i na pravila kratkoročnog najma. Neki smatraju da bi vlasnici trebali imati pravo povremeno provjeriti nekretninu tijekom boravka gostiju, slično kao u hotelima.

“Vlasnicima bi trebalo omogućiti dnevni pregled prostora. Kao što sobarice ulaze u hotelske sobe, tako bi trebalo vrijediti i za apartmane.”

Spomenut je i slučaj s Vira, gdje je vlasnica nakon desetodnevnog boravka gostiju morala gotovo potpuno obnoviti apartman s pet zvjezdica.

Sličan kaos u Novalji

Prije nekoliko dana internetom je kružio video potpuno devastiranog apartmana u Novalji, gdje je tijekom festivala Hideout boravila skupina britanskih turista. Snimka je postala viralna i prikupila je više od 300.000 pregleda.

image
Screenshot TikTok

Autorica novog videa tvrdi da je tijekom čišćenja neprestano pronalazila nova “neugodna iznenađenja”:

“Što god otvorim, pronađem nešto novo. Ovo me više ni ne iznenađuje, ali ovoga puta bilo je posebno gadno.”

U komentarima su se pojavili i prijedlozi da bi vlasnici trebali zadržati dio pologa za izvanredno čišćenje, dok su drugi upozorili da se ne može generalizirati ponašanje turista prema nacionalnosti.

Evo još nekih od komentara.

“Kada vidim komentare tipa koliko su platili smještaj... Kakve to veze ima s osnovama kulture i poštovanja? U hotelu, pa i kad je noć 1000 €, ostavim ručnike složene i namjestim krevet. To nema veze s cijenom, nego s kulturom. Dno dna od komentara.”

“Ako vam to nije prvi put, zbog čega i dalje iznajmljujete ljudima iz Engleske?”

“A frende, toliko eura za noćenje… jbg imate pare za čistačicu… pozdrav‘.‘

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
14. srpanj 2026 18:39