
Grad Metković nastavio je projekt "Zaželi i ostvari“ kojim se nastoji pomoći starijim i nemoćnim osobama u prevenciji institucionalizacije, odnosno osigurati što duži njihov ostanak u vlastitom domu. Projekt će se provoditi 36 mjeseci i zaposlio je 25 osoba koje se brinuti o 163 pripadnika ciljanih skupina, starijih od 65 godina te odraslih osoba s invaliditetom.
Za razliku od prethodnih faza projekta "Zaželi i ostvari 1 i 2“ čiji je nositelj bio Grad Metković i gdje je primarni cilj bio zapošljavanje teže zapošljivih žena, u ovoj fazi je fokus na korisnicima kojima će biti dodijeljeni mjesečni paketi potrepština. Ukupna vrijednost projektnih aktivnosti je oko 1.1 milijun eura.
"Lenka Družijanić jedna je od brojnih korisnica programa pomoći u kući. Prije nekoliko mjeseci je imala operaciju koljena i samim time smanjena joj je pokretljivost te joj je pomoć i podrška kroz ovaj projekt još više došla do izražaja. Korisnica je prezadovoljna našom zaposlenicom Marijanom Mijoč, bez čije bi podrške teže obavljala svakodnevne poslove. Marijana nam je ukazala na prednosti ovoga projekta te naglasila da su joj svi njeni korisnici postali kao članovi obitelji, s obzirom na to da je svakodnevno s njima", piše na mrežnim stranicama grada Metkovića.
Kroz ovaj projekt uslugu je do danas dana koristilo 163 krajnjih korisnika. Iz Grada Metkovića pozivaju sve one kojima je potrebna usluga pomoći u kući a koji zadovoljavaju uvjete, da se jave na broj 091/621-4008 ili na mail: zazeli@metkovic.hr.
Projekt "Zaželi i uključi se“ (SF.3.4.11. 1. 0109.) je sufinanciran EU sredstvima iz Europskog socijalnog fonda plus u okviru poziva na dostavu projektnih prijedloga “Zaželi – prevencija institucionalizacije"(SF.3.4.11.01).
Nositelj projekta je Grad Metković, a partner na projektu je Udruga Dobra Metković. Vrijeme trajanja projekta je 36 mjeseci, dok je ukupna vrijednost projekta 1.125.000,00 eura.
Podsjetimo, Grad Metković na svojim mrežnim stranicama već je raspisao trajni javni poziv za uključivanje starijih i nemoćnih te osoba s invaliditetom u ovaj projekt pomoći u kući. Uvjet je da starije osobe od 65 godine žive u samačkom, dvočlanom ili višečlanom kućanstvu te da im mjesečni prihodi ne prelaze 120 posto prosječne starosne mirovine za samačko kućanstvo, odnosno 200 posto za dvočlano ili 300 posto višečlano kućanstvo.
Osim toga, potencijalni korisnici ovog programa ne mogu imati nikakvu drugu pomoć u kući, ni osobnog asistenta te ne mogu biti korisnici usluge boravka ili smještaja u ustanovi socijalne skrbi.
Komentari (0)
Komentiraj