StoryEditorOCM
S mora i kraja‘A di su ljudi?‘

Napravili smo đir po Šibeniku, ugostitelji su uglavnom nezadovoljni ljetom: ‘Sezona nam je k‘o EKG, ide gori doli!‘

Piše Zdravko Pilić
26. srpnja 2024. - 19:50
‘Sezona nam je k‘o EKG, ide gori doli!‘, kažu nam šibenski ugostiteljiNikolina Vuković Stipaničev/cropix/

Svitu moj, šta je ovo došlo. Klima se prominila, nisu ovo više lita ka šta su bila! - ‘Zimi više ne palim grijalicu, ali liti zato više ne gasim klimu‘ – rekla mi je lipo jedna ova naša. Ali, lako je meni za klimu i lita, turisti su se nama prominili! Ni oni nisu više ka šta su bili! A to i je ono najgore!

- Prije se znalo da predsezone može, a i ne mora bit, al da zato u sedmom i osmom misecu sve gori. A sada je obratno! Peti i šesti budu top, ne moš stat, a onda u sedmom misecu – niko! - veli nam Ana Cigić, koja već godinama pored škole Fausta Vrančića vodi svoj vege restoran O.DA. I to uspješno, čim radi cijelu godinu.

- I ne samo da ni miseci nisu šta su bili, nego je situacija sad na dane. Sezona nam je ko EKG, ide gori doli! Imaš jedan dan promet onako ka...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
23. lipanj 2026 15:33