OstaloFIDE Grand prix

Šah: borbeno na startu turnira dvanaestorice

16. veljače 2015. - 13:44
U glavnom gradu Gruzije počeo je FIDE Grand prix turnir na kojem se dvanaestorica velemajstora bore za mjesta koja donose plasman na Turnir kandidata za svjetsko prvenstvo.

Prvi rejting-favorit je Rus Aleksandar Griščuk (2810), a najopasniji su mu suparnici Nizozemac Anish Giri (2797) i Francuz Maxime Vachier-Lagrave (2775). Start je protekao u znaku bespoštednih borbi, a odlučene su čak 4 partije. Griščuk je opravdao ulogu favorita sjajnom pobjedom nad Rustamom Kasimdžanovom, a vrlo uvjerljiv bio je i Giri u pobjedi nad Peterom Svidlerom.

Nakon originalne igre Šahrijar Mameđarov svladao je Vachier-Lagravea, a jedinu pobjedu s bijelim figurama ostvario je Jevgenij Tomaševski protiv Baadura Jobave. Partije Dominguez Perez-Rađabov i Dominguez Perez-Rađabov završene su podjelom boda...
26. travanj 2024 18:32