Sport Vodeni sportovi

triglav a1 liga

POŠK nastradao u Dubrovniku, pobjede Mornara i Jadrana u Poljudu

Očekivano uvjerljiva pobjeda Jug Croatia osiguranja, koji je i dalje na stopostotnom učinku u Triglav regionalnoj ligi. Šest utakmica - šest pobjeda. Ovaj put ‘nastradao’ je u Gružu OVK POŠK.

Bilo je “plus 13” za momčad trenera Vjeka Kobešćaka. Zanimljivo je da su unatoč visokoj pobjedi Dubrovčana zadnju četvrtinu dobili - Splićani.

Jug Croatia osiguranje - OVK POŠK 19:6 (3:2, 6:0, 8:1, 2:3)

Dubrovnik - Bazen u Gružu. Gledatelja 200.
Suci: Bore Rončević (Šibenik) i Nikola Gašpardi (Korčula).

Jug Croatia osiguranje: Bijač (4 obrane), Macan (1), Fatović (4), Lončar (2), Joković (4), Garcia (1), Ivanković (1), Kržić (1), Renzuto (2), Pavličević, Farčić, Lozina (2), Vukojević (6 obrana), Žuvela (1).

OVK POŠK: Bratim (3 obrane), Bego, Divković (1), Begović, Vuleta, Bokan, Penava, Škorić, Bebić, Delić, Šitum, Borvovčić - Kurir (2), Sunara (2 obrane), Butić (3). Trener: Damir Polić.

Igrač više: Jug Croatia osiguranje 7/11, OVK POŠK 2/12.
Peterci: Jug Croatia osiguranje 1/2, OVK POŠK 1/1.

Mornar Brodospas – Budva 6:4 (0:0, 3:1, 1:2, 2:1)

Split - Gradski bazen u Poljudu.
Gledatelja 200.
Suci: Dragan Štampalija (Šibenik) i Boris Obradović (Herceg Novi).

Mornar Brodospas: Šparada (12 obrana), Podrug, Čagalj (5), Erak, Goreta, Ćalić, Živković, Krolo, Buha, Vrdoljak, Burić, Dužević (1), Kreković, Marović.

Budva: Kralj (14 obrana), Krivokapić, Manojlović, S. Ćetković, Vuksanović (1), Mitrović, Dragović, Adžić, N. Popović, Vujašević (1), B. Popović (1), P. Ćetković

(1), Franeta, Rašković.
Igrač više: Mornar BS 3/7, Budva 1/4.
Peterac: Mornar BS 0/1.

Bio je to „one-man show“ u Poljudu za pobjedu Mornara. Marino Čagalj zabio je pet od šest golova svoje momčadi u tvrdom susretu protiv Budve, s malo golova.

Odličan je na vratima bio i Šparada (12 obrana), koji uzima velike zasluge za to što su gosti prvi pogodak postigli tek u zadnjem napadu druge četvrtine, za smanjenje na 3:1.

Jadran (ST) – Primorje EB 14:5 (4:1, 3:0, 4:3, 3:1)

Split - Gradski bazen u Poljudu. Gledatelja 200.
Suci: Maro Savinović i Mateo Jović (obojica iz Dubrovnika).

Jadran (ST): Anić (15 obrana), Strujić (1 obrana), Butić, Marinić Kragić (2), Srhoj, Antonijević, Pejković (1), Power (2), Marelja (1), Visković (4), Milardović (3), Bušelić, Buzdovačić (1), Franičević.

Primorje EB: Čubranić (15 obrana), Milošević, Ćunko (1), Brubnjak (1), Kovačević, Peroš, Blažić, Tkač (1), Rakovac, Petrić, Saftić, Augusti, Paparić (2), Ford.

Igrač više: Jadran 4/6, Primorje EB 2/7.
Peterac: Jadran 1/1.

Lagana pobjeda Jadrana protiv slabašnog Primorja za prekid crnog niza od pet uzastopnih poraza.

Sjajan je na golu bio Anić s petnaest obrana, dok je najefikasniji bio Visković s četiri pogotka. U sljedećem kolu Jadran čeka gradski derbi protiv OVK POŠK-a.