Sport Vodeni sportovi

UZ RUB BAZENA

Pirova pobjeda Jadrana, Mornar sačuvao prednost i izborio polufinale prvenstva Hrvatske

Vaterpolisti splitskog Jadrana uspjeli su doći do pobjede nad Mornar Brodospasom, no nisu uspjeli izboriti polufinale državnog prvenstva jer su "mornarevci" u drugi susret donijeli "dotu" od tri zgoditka prednosti (15:12 bio je u prvom dvoboju). Na pojudskom bazenu “jadranaši” su stigli do pobjede 12:11, ali će Mornar Brodospas u završni kvartet u kojem će igrati protiv branitelja naslova dubrovačkog Juga

Zanimljivo je bilo na poljudskom bazenu, bolje su u susret ušli “mornarevci” poveli 3:1, privremeno poravnanje donio je Jerko Marinić-Kragić, ali se ponovno dogodilo odvajanje “domaćina” na 5:3. Do poluvremena su “jadranaši” preko Ante Viskovića i Duje Buzdovačića stigli do prvog vodstva od 6:5.

Treću četvrtinu Jadran je napravio seriju od 3:0 i stigao do velikih 9:5 13 minuta prije kraja što im je donijelo priliku da nadoknade minus iz prvog susreta, ali su u napetoj završnici preko Duževića i Buhe "mornarevci" su stigli na gol zaostatka, obranivši svoju ukupnu prednost. “Jadranaši" su uspjeli zabilježiti pirovu pobjedu, barem neko zadovoljstvo za kraj ove sezone..

U drugom večerašnjem dvoboju Primorje je dobilo OVK POŠK 9:7 i dvokorakom izborilo polufinale gdje čeka bolje iz para Mladost – Medveščak. Riječani su tijekom cijelog susreta bili u prednosti, na kraju je Radu 1.43 do kraja dvoboja presudo momčadi sa Zente.

SEMAFOR

Mornar BS – Jadran 11:12 (3:1, 2:5, 4:5, 2:1)

Suci: Maro Savinović i Jakov Blašković

Mornar BS: Šparada (10 obrana), Čagalj (1), Kreković, Goreta, Čalić (3), Živković (1), Rodin, Buha (2); Vrdoljak, Krolo, Dužević (2), Erak (2), Podrug, Martinović.

Jadran: Bratim, Tonković, Marinić-Kragić (4), Vasić (2), Antonijević, Pejković, Popović (1), Buzdovačić (1), Visković (4), Milardović, Santini, Gluhaić, Strujić, Činkvidze.

Igrač više: Mornar BS 3:9, Jadran 5:11. Peterci

Primorje – OVK POŠK 9:7 (0:1, 4:1, 3:4, 2:1)

Suci: Dragan Štampalija i Marko Matijević

Primorje: Jelovina (7 obrana), Radu (4), Radulović, Power (2), Peroš (1), Čunko (1), Tkač, Rakovac, Petrić, Vrlić, Vukičević (1), Papanić, Čubranić, Buljubašić.

OVK POŠK: Anić (2 obrane), Bego, Divković, Begović, Z. Butić, Vukić (3), Franičević, Gadža, Šitum (2), Delić (1), Kunac (1), Borovčić-Kurir, Sunara, K. Butić

igrač više: Primorje 3:5, OVK POŠK 2:4.