Vaterpolisti Mornara ponizili nizozemski ZPB rezultatom 22:4

17. listopada 2008. - 22:46

Mornar Brodospas je u prvom kolu kvalifikacijskoga turnira LEN kupa lako izašao na kraj s nizozemskim ZPB-om, koji se pokazao znatno inferiorniji u svim elementima vaterpolske igre. Nakon prve dvije četvrtine rezultat je bio okruglih 10:0 za Splićane, a u 20. minuti bilo je i 12:0.

Tada je prvi pogodak za goste postigao Marco Koert, a do kraja je Dick van Erkel zabio još tri gola. Četiri sekunde prije kraja, zadnji gol na utakmici je zabio mladi Jerko Marinić Kragić, tako da su se svi Mornarevci, osim dvaju vratara, upisali u strijelce (najefikasniji Marin Ban s pet pogodaka). Zanimljivo, glavni sudac susreta bila je švicarska sutkinja Ursula Wengenroth Martinelli.

U prvoj utakmici je španjolski Sant Andreu svladao slovački ŠKP sa 17:6. U subotu u 19.15 sati na rasporedu je najz...

26. travanj 2024 07:47