Vaterpolouz rub bazena

Jadranaši se pobjedom oprostili od Europe: priliku dobili i mlađi i u dvoboju za prestiž pokazali da su bolji od rumunjske Steaue

Piše Robert Radica
6. prosinca 2020. - 15:30

Vaterpolisti Jadrana pobjedom su se oprostili od Eurokupa. U završnom kolu kvalifikacijskog turnira u španjolskom Sabadellu pobijedili su Steauu 14:11 i zauzeli treće mjesto skupine B. Nakon poraza od Sabadella i Dinama izgubili su svaku šansu za plasman u sljedeću rundu, pa su protiv Rumunja igrali za prestiž. Na kraju su ih pobijedili gotovo identičnim rezultatom kao prošlog mjeseca na kvalifikacijskom turniru Lige prvaka (14:12).

Jadran je u Sabadellu protiv Steaue vodio gotovo cijelu utakmicu. Devet minuta prije kraja imao je komfornih 10:7, no Steaua je pet minuta do isteka vremena izjednačila na 10:10. Šesnaestogodišnji Robert Stojanac prekinuo je niz suparnika zabivši važan pogodak za 11:10, a onda su poentirali Marinić Kragić i Pejković pa je Jadran nešto više od minute p...

09. svibanj 2024 12:52