Vaterpolosve se zna

Jadran je dobio ‘majstoricu‘! Mladost nije dočekala ‘čudo u Poljudu‘, opet ćemo gledati dalmatinsko finale

Piše Iva Majić
1. svibnja 2024. - 20:36

Mladost čudo u Poljudu nije dočekala, Jadran je drugi finalist Prvenstva Hrvatske! Tako ćemo treću godinu za redom gledati završnicu domaćeg prvenstva u režiji istih "glumaca" u bazenu. Jug Adriatic osiguranje protiv splitskog sastava koji ove sezone i brani trofej.

Očekivali smo da će jadranašima biti dosta i dvije utakmice, ali ipak se igrala „majstorica”. U njoj pak ni na trenutak nije bilo sumnje u pobjedu domaćina koji je odmah na početku pokazao kako je neusporedivo kvalitetniji sastav. Uvjerljivo je počela momčad trenera Jure Marelje, 5:2 je završila prva četvrtina, a nakon toga su samo povećavali vodstvo pa je na pola susreta rezultat bio 7:2.

Dugo su žapci "postili", 14 minuta bili su bez pogotka, da bi ih u život vratio Herceg početkom treće četvrtine kada je pogodio za 7:3 i otvorio mini seriju gostiju. Nakon njega je pogodio Gluhaić, pa Penava za 7:5 što je bio i rezultat uoči zadnjih osam minuta susreta.

Mogao je Jadran u trećoj četvrtini doživjeti i veći "potop" da nije imao dobro raspoloženog Marcelića mežu vratnicama, koji je već tada bio na 10 obrana, a jedna je bila i skinuti peterac.

Možda je bilo navijača Jadrana koje je uhvatila panika pred zadnju četvrtinu, ali je vjerujemo pao kamen sa srca kada je za 8:5 pogodio Pejković. Istina da su ubrzo nakon toga smanjili bili mladostaši na minus dva, kada je pogodio Solje, ali tri gola domaćina (Čagalj, Marinić Kragić dva puta) na semaforu je dao rezultat 10:6 i manje od tri minute do kraja odlučujućeg dvoboja. Sve je bilo izglednije kako će kartu za finale dobiti Jadran, što je na koncu i bilo tako. Podsjetimo, finale se igra na tri dobivene utakmice, a prva je na rasporedu 10. svibnja u Poljudu.

JADRAN – MLADOST 12:9 (5:2, 2:0, 0:3, 5:4)

3. polufinalna utakmica Prvenstva Hrvatske. Poljud. Gledatelja: 350

JADRAN: Anić, Čagalj (3), Marinić Kragić (2), Biljaka (3), Butić, Pejković (2), Radan, Harkov, Radović, Vrlić, Fatović (2), Dužević, Marcelić (11 obrana), Janković

Trener: Jure Marelja

MLADOST: Jurlina, Bušić (1), Bučević, Solje (1), Gluhaić (2), Penava (1), Koprčina (1), Rakovac, Mijić (1), Bajić (1), Herceg (1), Jajčinović, Sunara (8 obrana), Bušić

Trener: Damir Vincek

Igrač više: Jadran (4/8), Mladost (4/12)

Peterci: Jadran (0/1), Mladost (0/1)