TenisWimbledon

Čilić uvjerljiv, Lučić-Baroni ispustila 5-0 i meč-loptu

3. srpnja 2017. - 21:17
Marin Čilić

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo Wimbledona uvjerljivom 6-4, 6-2, 6-3 pobjedom protiv Nijemca Philippa Kohlschreibera u susretu 1. kola koji je trajao sat i 56 minuta.

Do tek četvrte pobjede protiv iskusnog Kohlschreibera u njihovom 10. međusobnom dvoboju Čilić je stigao bez izgubljenog servisa.

Naš je igrač spasio sve četiri "break-lopte" suparnika u susretu, dok je on realizirao četiri od 10 prilika za oduzimanje servisa suparniku. Koliko je kvalitetna bila Čilićeva izvedba pokazuje i podatak kako je imao 47 "winnera" uz samo 21 neprisiljenu pogrešku.

U prvom setu jedinu "break-loptu" imao je Čilić kod svog vodstva od 5-4 te je to ujedno bila i set-lopta. Tu priliku Kohlschreiber mu je ponudio dvostrukom servis pogreškom i promašenim forhendom, a ...

27. travanj 2024 00:47