Strani nogometnjemačka ostvarila maksimum bodova

Skupina B: Nijemci i Portugalci pobjedama u četvrtfinale; Ronaldo srušio rekord prema broju udaraca

18. lipnja 2012. - 00:50
U utakmici 3. kola skupine B na EURU Njemačka je u Lavovu svladala Dansku sa 2-1 (1-1). Strijelci za Njemačku bili su Podolski (19) i Bender (80), a za Dansku je zabio Krohn-Dehli (24). Njemačka je osvojila prvo mjesto u skupini B s maksimalnih devet bodova, te će u četvrtfinalu u petak u Gdanjsku (20.45) igrati protiv Grčke, dok je Danska s tri boda zauzela treće mjesto i okončala natjecanje.

Iako je Nijemcima bio dovoljan remi da i teoretski osiguraju prolaz u četvrtfinale, krenuli su silovito i u 6. minuti nakon ubačaja Podolskog velika prilika za Muellera, koji sa dva metra puca direktno u vratara Andersena.

Nijemci su poveli u 19. minuti. Mueller se probio kroz dansku obranu, dao je povratnu loptu, a Podolski zabio sa 10-ak metara i time na najbolji način proslavio 100. nas...
25. travanj 2024 18:34