OstaloSP hokejaša na ledu

Kanada izgubila i od Njemačke, Česi jedva do prvih bodova

24. svibnja 2021. - 22:46

Hokejaši Njemačke svladali su Kanadu s 3-1 u utakmici 3. kola skupine B na Svjetskom prvenstvu u Rigi te tako i nakon trećeg nastupa ostavili Kanađane bez ijednog boda, dok je Češka došla do prvih bodova u skupini A svladavši u produžetku Bjelorusiju s 3-2.

Nijemci su u 11. minuti poveli pogotkom Stefana Loibla, a samo 36 sekundi poslije Matthias Plachta je pogodio za 2-0. Nick Paul je u 19. minuti smanjio zaostatak Kanađana. Posljednji pogodak postigao je Korbinian Holzer dvije minute prije kraja, kad su Kanađani povukli vratara s leda.

U poslijepodnevnom dijelu programa u skupini B Latvija je svladala Italiju s 3-0. Karsums (33) je donio vodstvo Latvijcima, a preostala dva pogotka domaći hokejaši su postigli kad su Talijani povukli vratara u završnici utakmice. Strijelci su b...

08. svibanj 2024 05:47