OstaloSLOMIO GA PRITISAK

Hrvatski reprezentativac trznuo dobrih 150 kilograma, ali je 'nulom' u izbačaju zauzeo 20. mjesto

7. travnja 2017. - 00:13
Amar_Music.JPG

Ukrajinac Oleksandr Pjelišenko novo je europski prvak u kategoriji do 85 kilograma na Europskom prvenstvu u dizanju utega u Splitu, dok je najbolji hrvatski dizač Amar Musić osvojio 11. mjesto u trzaju, ali ostao bez plasmana u izbačaju.

Pjelišenko je osvojio i zlato u trzaju, gdje je podigao europski rekord od 175 kilograma, u izbačaju je digao 211 kg, pa je u biatlonu također došao do europskog rekorda s ukupno dignutih 386 kilograma. Srebro je u biatlonu osvojio Rus Artem Okulov s 377 kilograma, ali je u izbačaju došao do zlata s 212 kg. Bronca je u sve tri discipline otišla Poljaku Krszystofu Zwariszu (358).

Amar Musić je pred svojim gledateljima u trzaju dignuo 150 kilograma, što mu je u toj disciplini donijelo 11. mjesto, ali je u izbačaju triput nije uspio podignuti 18...

25. travanj 2024 17:48