Biograđaninu Danilu Domdjoniju zlatna medalja na EP u karateu

3. svibnja 2008. - 20:27
Sjajne vijesti i dalje dolaze sa 43. Europskog prvenstva u karateu koje se od drugog do četvrtog svibnja održava u Tallinu. Danil Domdjoni se okrunio zlatnom medaljom, ženski kata tim je osvojio srebro, dok je Neven Martić osvojio brončanu medalju.

Domdjoni je zlato osvojio u kategoriji -60 kilograma pobijedivši u finalu jednog od najuspješnijih svjetskih karataša, trostrukog europskog i dvostrukog svjetskog prvaka, Španjolca Davida Luque Camacha 1:0. Danil je nakon slobodnog prvog kola sigurnim pobjedama nad Austrijancem Glavasom 2:0, Nijemcem Heimannom 3:0 i Nizozemcem Vaseurom 3:1 došao u finale, a potom u završnom meču slavio.

Nakon dvije brončane europske medalje, Danilov dugogodišnji naporan rad donio je potvrdu njegove kvalitete i uspjeh kakav se nije očekivao ali svaka...

26. travanj 2024 17:17