Košarkaaba liga

Cedevita u derbiju jedva slomila Cibonu

20. veljače 2017. - 23:01
cibona_cedevita4-200217

U dvoboju dva zagrebačka kluba u 23. kolu regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je kao gost svladala Cibonu sa 89-85 (18-25, 23-21, 26-20, 22-19).

Dva dana nakon osvojenog Kupa "Krešimir Ćosić" igrači Cedevite ostvarili su važnu pobjedu u borbi za drugo mjesto u ABA ligi, ali do nje su stigli mnogo teže od očekivanog.

Cedevita je opušteno ušla u utakmicu što je Cibona iskoristila i u prvoj četvrtini ostvarila sedam koševa prednosti (25-18), a sredinom druge četvrtine je povela i sa 11 razlike (38-27 u 15. minuti).

Ipak, u drugom poluvremenu Cedevita je zaigrala angažiranije u obrani i već u 24. minuti stigla do prednosti od 53-52. Niti tada se Cibona nije predala i uspijevala je držati priključak sve do samoga kraja. Tricom Šakića Cibona je povela 82-80 dvije i pol minute...

26. travanj 2024 09:31