Domaći nogometbravo, momci!

Sjajni Osijek šokirao nizozemskog velikana i napravio veliki korak prema playoffu Europa lige!

27. srpnja 2017. - 22:59

Nogometaši Osijeka priredili su senzaciju pobijedivši u prvom susretu 3. pretkola u Eindhovenu slavni PSV s 1-0 (0-0). Uzvrat je za sedam dana na Gradskom vrtu.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Borna Barišić iz jedanaesterca u 57. minuti.

Osijek je došao do senzacije u Eidnhovenu pobijedivši slavni nizozemski klub i to potpuno zasluženo jer su Osječani bili opasniji tijekom cijele utakmice. Bila je to najveća europska pobjeda u povijesti Osijeka, a pogodak vrijedan velikog slavlja postigao je kapetan Barišić u 57. minuti iz penala. Osječka obrana je bila gotovo savršena tijekom cijelog dvoboja, a u napadu su Osječani mogli doći do još kojeg gola protiv dosta blijedih Nizozemaca.

Od prve minute započela je opsada vrata Osječana, no "plavo-bijeli" su ipak imal...

25. travanj 2024 13:04