Sport Atletika

Dijamantna liga Zurich

Pobjednički oproštaj velikog Mo Faraha, svjetski prvak u sprintu tek četvrti

Dijamantna liga Zurich

Britanac Mo Farah u svojoj je posljednjoj utrci na stazi stigao do pobjede na 5000 metara s vremenom 13:06.05 iskoristivši sudar Amerikanca Paula Chelima i Etiopljana Muktara Edrisa te Yomifa Kejelche u samoj završnici. Chelimo i Edris su ciljem prošli s četiri, a Kejelcha sa 13 stotinki iza Faraha.

Na 400 metara slavio je tragičar nedavnog SP-a Bocvanac Isaac Makwala sa 43.95, dok je Ruth Jebet sa 8:55.29 minuta postavila najbolje vrijeme na svijetu na 3000 metara sa zaprekama.

Svjetski prvak na 100 metara, Amerikanac Justin Gatlin završio je tek četvrti u Zurichu sa 10.04, iza Britanca Chijindua Ujaha (9.97), Bjelokošćanina Bena Youssefa Meitea (9.97) i sunarodnjaka Ronniea Bakera (10.01).

Pobjednici u Zurichu ujedno su osvojili i naslov pobjednika "Dijamantne lige" u svojim disciplinama za ovu sezonu.

Semafor

ATLETIČARI

100m:

1. Chijindu Ujah (VB) 9.97

2. Ben Youssef Meite (O. Bje) 9.97

3. Ronnie Baker (SAD) 10.01

400m:

1. Isaac Makwala (Boc) 43.95

2. Gil Roberts (SAD) 44.54

3. Vernon Norwood (SAD) 45.01

1500m:

1. Timothy Cheruiyot (Ken) 3:33.93

2. Silas Kiplagat (Ken) 3:34.26

3. Elijah Manangoi (Ken) 3:34.65

5000m:

1. Mo Farah (VB) 13:06.05

2. Paul Chelimo (SAD) 13:06.09

3. Muktar Edris (Eti) 13:06.09

400m prepone:

1. Kyron McMaster (Dj. oto) 48.07

2. Karsten Warholm (Nor) 48.22

3. Kariem Hussein (Švi) 48.45

vis:

1. Mutaz Essa Barshim (Kat) 2.36m

2. Majed Aldin Ghazal (Sir) 2.31

3. Bohdan Bondarenko (Ukr) 2.31

motka:

1. Sam Kendricks (SAD) 5.87m

2. Piotr Lisek (Polj) 5.80

3. Pawel Wojciechowski (Polj) 5.80

dalj:

1. Luvo Manyonga (JAR) 8.49m

2. Ruswahl Samaai (JAR) 8.31

3. Jarrion Lawson (SAD) 8.12

koplje:

1. Jakub Vadlejch (Češ) 88.50m

2. Thomas Roehler (Njem) 86.59

3. Tero Pitkaemaeki (Fin) 86.57

ATLETIČARKE

200m:

1. Shaunae Miller-Uibo (Baha) 21.88

2. Elaine Thompson (Jam) 22.00

3. Marie Josee Ta Lou (O. Bje) 22.09

800m:

1. Caster Semenya (JAR) 1:55.84

2. Francine Niyonsaba (Bur) 1:56.71

3. Margaret Wambui (Ken) 1:56.87

3000m zapreke:

1. Ruth Jebet (Bahr) 8:55.29

2. Beatrice Chepkoech (Ken) 8:59.84

3. Norah Jeruto Tanui (Ken) 9:05.31

100m prepone:

1. Sally Pearson (Aus) 12.55

2. Sharika Nelvis (SAD) 12.55

3. Christina Manning (SAD) 12.67

400m prepone:

1. Zuzana Hejnova (Češ) 54.13

2. Sara Slott Petersen (Dan) 54.35

3. Lea Sprunger (Švi) 54.66

motka:

1. Ekaterini Stefanidi (Grč) 4.87m

2. Sandi Morris (SAD) 4.87

3. Katie Nageotte (SAD) 4.72

troskok:

1. Olga Ripakova (Kaz) 14.55m

2. Yulimar Rojas (Ven) 14.52

3. Caterine Ibargueen (Kol) 14.48

kugla:

1. Gong Lijiao (Kina) 19.60m

2. Anita Marton (Mađ) 18.54

3. Julija Leancjuk (Bje) 18.47

koplje:

1. Barbora Špotakova (Češ) 65.54

2. Kelsey-Lee Roberts (Aus) 64.53

3. SARA KOLAK (HRV) 64.47  

Želiš prvi znati vijesti o Hajduku?

SD Hajduk
Naslovnica Atletika