SportFOTOGALERIJA NA VIŠNJIKU ODIGRANA PRVE UTAKMICE ČETVRTINE FINALA KUPA KREŠIMIRA ĆOSIĆA

Zabok srušio Šibenčane, Cedevita lako preko Zagreba

14. veljače 2018. - 20:59
sibenik_zabok15-140218

ZADAR – Dvorana " Krešimir Ćosić". Gledatelja: 364.Šibenik – Zabok 84:86 ( 20 : 20, 18:22, 23:15, 19:22)

Suci: Hordov , Terlević , Vulić.

ŠIBENIK: Gabrić(2) , Šarić(13) , Vitali(8) , Gulin , Bašić(16) , Bundović(9) , Pandurić(11) , Jelić , Mileković(16) , Nakić(7) , Klepo(2) , Paić.

ZABOK: Marić(15), Kapusta(7) , Kalpić , Jordano(9) , Vlaić(18) , Črnjević(9) , Vučić(8) , Tuđen , Buljević(11) , Jambrović , Šakotić(9).

Zabok je u dramatičnoj završnici u kojoj je ponajviše odlučivala preciznost s crte slobodnih bacanja, pobjedom protiv Šibenika izborio polufinale s Cedevitom.

Odavno se nije vidjelo izjadnačeniji dvoboj kroz prvo poluvrijeme u kojem su se statistički elementi "klonirali" na obje strane.

Nitko nije imao osobitu prevagu, tek se kasnije Zabok više iskazao u skoku, što im je u konačnici donijelo jedan značajniji rezultatski iskorak. Jer u 19. minuti stigli su do vodstva 35:29 , međutim, Ivan Mileković , potom i Domagoj Šarić upisali su dvije "trice", za priključak.

Onda je drugu četvrtinu također "tricom" zaključio Antonio Vlaić, pa je momčad Zaboka na odmor otišla s vodstvom 42:38! Ali se Šibenčani nisu mirili s minusom, dodatno im se otvorio šut za tri poena, redom su pogađali, Toni Nakić, Mileković na koncu i Domagoj Bašić ( 57:48). Činilo se kako će uspjeti pobjeći Zaboku koji se mučio s realizacijom sve dok Antonio Jordano i Dejan Šakotić nisu ubacili, dvije "trice". Svejedno " narančasti" su u zadnju dionicu ušli s plus četiri.

Onda je uslijedio centarski dvoboj Filipa Bundovića i Lovre Buljevića u kojem je igrač Zaboka bio uspješniji i okrenuo priču u vodstvo 66:65! Krenulo se prema rezultatskom tjesnacu iz kojeg se Zabok prvi krenuo izvlačiti tri minute prije kraja, najviše je vukao Vlaić, međutim, Bašić je dvjema tricama puno toga odveo u neizvjesnost(80:81). Umjesto punog napada, koliko je zapravo ostalo i do kraja utakmice, Šibenčani, točnije Mileković nije uspio loptu ubaciti u okviru od pet sekundi i Zaboku se nakon prekršaja dozvolilo jedno pogođeno bacanje. Luka Pandurić je iskoristio jedno od dva "slobodnjaka", Petar Marić je ubacio oba, mladi Šarić tek jedno. U zadnje četiri sekunde Zabok je sačuvao prednost.

Cedevita lako preko Zagreba
Očekivano, Cedevita je nanijela iznimno težak poraz 114:63( 15:30, 14:24, 18:30, 16:30) momčadi Zagraba, koja se prva oprostila od Kupa Krešimira Ćosića. Kod pobjednika najviše poena( 22) upisao je Džanan Musa koji se po završetku utakmice fotografirao s dijelom zadarskih navijača koji ga zadnjih godina imaju " na zubu"!
Minutom šutnje odana je počast Danku Radiću, dugogodišnjem predsjedniku Hrvatskog košarkaškog saveza i priznatom međunardonom sucu.
Raspored za četvrtak: Cibona – Škrljevo ( 17) i Zadar – Sonik – Puntamika(19.30)

19. travanj 2024 13:50