SportČETVRTFINALE

Zadar se nametnuo obranom i napadom, Šibenka tek kratkim bljeskovima!

Piše Dražen Žura
11. svibnja 2021. - 21:57

Dvorana "Krešimir Ćosić". Bez gledatelja. Zadar – Šibenka 95:73 ( 30 : 20 , 16:22 , 21:16, 28:15).

Suci: Hadžić, Terlević, Stanković.

ZADAR: Carter (10), Jordano, Justice (16), Palokaj (7) , Brala, Vuković (4) , Bursać (9), Junaković (6), Mavra (16), Onuaku (14), Planinić (13) , Kraljević.

ŠIBENKA: Freemen (21) , Šarić (5) , Gulin (8) , Bašić (11) , Solumun (2) , Antić , Miković (8), Vlaić, Širko (16) , Jurković (2).

Zadar i Šibenka? Jedan prema nula u seriji tko prvi do dvije pobjede u četvrtfinalu doigravanja za prvaka Hrvatske. Zadrani su tek u pojedinim razdobljima imali "krizu", napose nakon uvjerljivo vodstva 36:20, u kojem je puno toga odradio Justice.

A onda su gosti počeli kažnjavati izgubljene lopte domaćina, Širko, Bašić i Freemen najviše, dovoljno da se Šibenka na odmor uputi sa svega šest poena manjka. U trećoj dionici, Carter se ozbiljno" naljutio" puno toga odradio je u napadu, ali je i Freemena posve zaustavio.

Potom su Mavra i Junaković, "tricama", donijeli deset viška uoči zadnjih deset minuta. U njoj je pak podosta toga odradio Onuaku, ali i Justice, pa je Zadar otišao na plus 22 u 33. minuti, kroz seriju 13:0!

Istodobno Šibenka je ostala bez šuta, srećom Gulin je pogodio za tri poena čime je prestala njihova suša.

Na izidisaju dvoboja, nakon punih 16 minuta bez ubačaja stidljivo se javio Freemen, međutim, stanje na semaforu nije se nimalo promjenilo, jer je i Planinić na isti način mušio Šibenčane.

Priča se seli na Baldekin gdje su u četvrtak igra druga utakmica.

16. travanj 2024 11:05