SportPORAZ U GOSTIMA

Šibenka na praznom Baldekinu pobijedila Sonik Puntamiku, dobar debi Amerikanca Freemana u narančastom dresu

Piše Ivica Gjergja
26. rujna 2020. - 18:51

Na Baldekinu je Sonik Puntamika doživjela poraz. Inače bez dobrog šuta za tri poena Zadrani nisu mogli parirati motiviranim i razigranim domaćinima. Doprinos centarske linije nije bio dovoljan za ozbiljniji otpor probuđenoj momčadi Dženana Rahimića.

Sonik je dobro krenuo u susret i nakon trice Vručinića poveo 5:10, Domagoj Šarić i James Freeman povezanim tricama pokreću domaćine. Priključili su se Ivan Vraneš i Henrik Širko i vrlo brzo Šibenčani stižu do 9 poena viška (26:17). Zaliha je to s kojom su domaćini krenuli u drugu četvrtinu (30:21) u kojoj ih raspoloženi Vraneš nakon nepune tri minute igre dovodi do velikih 16 poena razlike (39:23). U tim su trenucima Josip Jukić i Tomislav Cvitković održavali Zadrane 'na životu' (39:29). No, raspoloženih suigrača bilo je malo pa se Šibenčani u novom naletu odvajaju na 19 poena viška (54-35) na 150 sekundi prije velikog odmora. Opet je Cvitković bio taj koji s 4 poena zaustavlja nalet Šibenčana pa je rezultat između dva poluvremena glasio 54:39 za domaćine. S mizernim šutom za tri poena u prvom poluvremenu (1:13 naspram šibenskih 6:10) Zadrani više nisu mogli ni očekivati. Na kraju prvih 20 minuta igre razlika je bila izravna posljedica ovog statističkog podatka, do poena.

Nakon uvodna dva promašaja za tricu u drugom poluvremenu bilo je jasno da Puntamika ne može do pobjede. Šibenik se potpuno opustio i razigrao, snažno motiviran da ispravi loš dojam kojeg je ostavila porazom od 40 poena razlike u prvom kolu od Zadra. Razlika je rasla iz minute u minutu pa je u 25. minuti bilo +25 za Šibenčane (69-44) u čijim se redovima razigrao i Milija Miković. Tu je utakmica već bila riješena, Šibenčani su rutinski priveli posao kraju i stigli do prve pobjede u sezoni. Zadrani su dali sve od sebe da poprave dojam no bliže od konačnih 98-84 nisu uspjeli stići. Šibenk je praktički sa šest igrača stigao do uvjerljive pobjede. Širko je  je postigao 28 poena  uz 8 skokova i 5 asistencija, Miković je zabio 19  (4 skoka, 3 osvojene lopte, 2 asistencije), Freeman 18 (6 skokova, 3 asistencije), Vraneš 15 ( 12 skokova, 5 asistencije),  Bašić 8, a Šarić 7. Kod Sonika Vručinić je postigao 18 poena, Cvitković 16 uz 8 skokova, Runjić i Jukić po 14, a Palčić 13.

U sljedećem kolu Sonik Puntamika u Jazinama dočekuje Hermes Analitiku.

Šibenka - Sonik Puntamika 98:84 (30:21, 24:18, 24:18, 20:27)

ŠIBENIK - Dvorana na Baldekinu. Bez gledatelja. Suci: Tomislav Hordov, Nikola Perlić i Jelena Tomić.

Šibenka: Freeman (18), Vraneš (15), Šarić (7), Živković, Gulin (3), Bašić (8), Solomun, Miković (19), Vlaić, Širko (28), Jurković, Andabaka,

Sonik Puntamika: Jošić (2), Vladović (3), Palčić (13), Rašić (4), Runjić (16), Cvitković (14), Vručinić, Zelanto, Jukić (14), Keserović, Manojlović, Petani.

20. travanj 2024 01:51