Primorac napunio mrežu Uskoku, zabili im čak četiri gola!

PRIMORAC – USKOK 4:0 (1:0)

BIOGRAD – Igralište Kažimir i Silvio

Sudac: Ante Znaor (Podbablje) 6,5

Pomoćnici: Taraš i Kalinić

Strijelci: 1:0 Klopp (19), 2:0 Vodopija (49), 3:0 Nakić (54), 4:0 Vodopija (62-11 m)

Najbolji igrač: Luka Vodopija (Primorac)

PRIMORAC: Stojanov 8, Nakić 8, Birkić 7,5, Bitunjac 7,5, Vodopija 8 (od 74. Colić -), Klopp 8 (od 86. Lokin-, Lazarevski 7,5 (od 86. Ninčević-), Josipović 7,5, Musa 7,5, Bajić 7,5 (od 75. Marić-), Jurišić 7,5

Trener: Krešimir Sunara 7,5

USKOK: Milanković 6,5, Gilić - Kuko 6, Vuknić 6, Radovniković 6, Katuša 7 (od 65. Duvnjak-), Šošić 6, Maretić 6 (od 56. Donalić-), Božinović 6(od 65. Budalić-), Čubelić 6(od 65. Mihovilović-), Grubišić 6, Vučemilović - Grgić 7(od 65. Jurenić-)

Trener: Slavko Radić 6,5

Oba natjecatelja u igru su krenuli borbeno i napadački, lijepa je igra bila na terenu, a domaćin je bio za nijansu dominantniji, dok su gosti imali veliku prigodu u osmoj minuti.

Naime, u kaznenom prostoru domaćina nesmotreno je igrao rukom Nikola Jurišić, sudac je pokazao na 11. metar, loptu je uzeo kapetan gosta Vučemilović-Grgić. "Tukao" je u lijevi kut, no vratar Mate Stojanov je doslovno poletio i obranio udarac. A kad ne postigneš zgoditak - primit ćeš ga.

Dogodilo se to u 19. minuti kada su akciju odigravali domaćini.  Musa je s lijeve strane pogodio Kloppa u kaznenom prostoru koji smiruje loptu i s 11 metara matira vratara Milakovića. I dalje napadaju domaćini no „jablani“ Katuša, Vuknić i Radovniković su neprelazni.

U 29. minuti zabilježen je lijep udarac domaćeg napadača Vodopije, ispriječila se vratnica i lopta je otišla u aut. Dalje su domaćini napadali, ali bez promjene rezultata. Završilo je prvo poluvrijeme.

U nastavku su gledatelji mogli vidjeti nekoliko dobrih napadački akcija, da bi u 49. minuti Musa presjekao akciju u dijelu terena koji pripada domaćinima. Lijepo je između obrambene linije Uskoka progurao loptu za Vodopiju koji izbija sam ispred Milankovića, zaobilazi jednu prepreku i zabija za 2:0 na oduševljenje malobrojnog gledateljstva.

Razigrali su se domaći igrači, „vodonoša“ Roko Nakić ovaj put je sam sebi složio prigodu povukavši loptu nekih 15 – tak metara i s ruba kaznenog prostora opalio i pogodio za visokih 3:0 u 54 minuti. Opet su u naletu domaćini Bajić, Klopp i Jurišić.

Nadoknadili su sve domaćini zgoditkom u 62. minuti, Nakić i Bajić su odigravali akciju, a ovaj potonji je driblao u kaznenom prostoru, no Radovniković ga je zakačio, a sudac sudio penal. Siguran realizator bio je Vodopija za visokih 4:0. Trener gosta Slavko Radić sve je pokušavao izmjenama, no nije nije išlo. Njegovi su primili „porciju“ od četiri komada. U Primorca na kraju veselje i radost igrača i struke.

18. travanj 2024 15:50