SportPK JADERA

Noa Kuman na Mitingu Victoria-Primorje uzeo bronce na 200 i 400 m mješovito

Piše PK Jadera
12. veljače 2020. - 14:56

Prošlog su vikenda članovi PK Jadera sudjelovali na dva natjecanja: stariji članovi koji spadaju u kategorije od ml.juniora do seniora nastupili su na 12. međunarodnom mitingu Victoria-Primorje u Rijeci, dok su kadeti koji su tokom sezone isplivali norme bili na Korčuli gdje se održalo kadetsko prvenstvo Hrvatske.

U Rijeci na 50m bazenu Kantrida održan je 12. plivački miting "Victoria-Primorje" koje je ujedno i treće natjecanje iz HPS Grand Prix sustava natjecanja. U konkurenciji 533 plivačica i plivača iz Italije, Slovenije, Mađarske i Hrvatske pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. boje PK Jadera branilo je 8 članova.

Najbolje rezultate je ostvario ml. junior Noa Kuman (04) koji je osvojio dvije brončane medalje te je u svim disciplinama isplivao osobne rekorde i ujedno se u svim disciplinama plasirao u finalne trke. Prvu brončanu medalju je osvojio u najtežoj i najkompleksnijoj disciplini programa 400m mješovito gdje je svoje vrijeme popravio za više od 5 sekundi te je nastupom u ovoj disciplini pokazao ogroman napredak u svim plivačkim tehnikama što se vidjeljo i u daljnim nastupima.

Drugu medalju je osvojio u disciplini 200m mješovito koju je u jutarnjim kvalifikacijama isplivao za 2:18.87, te je popodne još popravio svoje vrijeme i sa 2:18.63 zaslužio mjesto na postolju. U disciplini 200m prsno se izborio za B finale gdje se s vremenom 2:34.96 plasirao na 4. mjesto u kategoriji, dok je dionucu 100m prsno plivao u C finalu i sa vremenom 1:11.49 završio na 8. mjestu.

Za dvije B finalne trke se izborila juniorka Ellena Šušteršić (03) koja je disciplinu 50m leđno završila plasmanom na 7.mjesto s vremenom 32.56, dok je disciplinu 100m leđno s vremenom 1:11.15 završila na 11. mjestu. Duje Grgić (01) se u jutarnjim kvalifikacijama sa osobnim rekordom 2:09.69 izborio za A finale u disciplini 200m leptir gdje je popodnevnu trku završio s vremenom 2:09.90 i zauzeo 7. mjesto u apsolutnom poretku.

Posebne pohvale idu mlađim juniorima Lovri Jeraku (05) i Roku Zubčiću (05) koji su ulazna godina kategorije te su na ovom natjecanju pokazali veliki napredak i isplivali osobna vremena u svim disciplinama, dok se Lovre izborio i za C finale u disciplini 100m prsno koji je u jutarnjim kvalifikacijama isplivao za 1:17.39 popravivši svoje vrijeme za više od 3 sekunde, dok je u popodnevnom finalu i to vrijeme popravio te sa 1:15.60 zauzeo 12. mjesto u kategoriji.

Na ovom prvom natjecanju u sezoni 50m bazena do normi za PH koje će se održati krajem srpnja doplivali su: Duje Grgić,Lovre Jerak, Noa Kuman i Ellena Šušteršić.

Na natjecanju su nastupli: Duje Grgić, Lovre Jerak, Ema Krstić, Noa Kuman, Marija Kuman, Dorijan Marin, Ellena Šušteršić i Roko Zubčić.

KADETSKO PH - KORČULA

Isti vikend na Korčuli se u održalo kadetsko prvenstvo Hrvatske. U konkurenciji 170 plivačica i plivača iz 32 hrvatska kluba koji su u toku zimske sezone ostvarili kvalifikacijske norme pod vodstvom trenera Edgara Nimca boje PK Jadera branili su Roko Grgić (06) i Rita Herceg (07). Oboje su plivali maksimalan dozvoljen broj disciplina na ovom natjecanju. Roko je nastupio u disciplinama: 100m leptir gdje je s osobnim rekordom 1:07.52 ostvario i najbolji plasman na 8.mjesto, u disciplini 200m mješovito (2:27.31 ) se plasirao na 12.mjesto, 13.mjesto je zauzeo u disciplinama 200m leptir (2:39.28) i 100m slobodno (59.39), dok se na 17.mjesto plasirao u disciplini 400m slobodno (4:40.57). Rita je najbolji plasman ostvarila u disciplini 100m prsno (1:23.32) gdje se plasirala na 7.mjesto, na 200m prsno (2:59.31) je zauzela 11.mjesto, a na 12.mjesto se plasirala u disciplini 100m leptir s vremenom 1:18.41, 16. Poziciju je zauzela u disciplini 200m mješovito (2:48.17) dok se u disciplini 100m slobodno plasirala na 19. mjesto s vremenom 1:09.40.

Zadovoljni smo i plasmanom na listi uspješnosti klubova pogotovo kad se uzme u obzir da smo nastupili samo sa po jednim plivačem i plivačicom. Tako je u muškoj konkurenciji od 30 klubova Roko sakupio 87 bodova te se izborio za 20 mjesto našeg kluba, dok je Rita u ženskoj konkurenciji za svoj klub osvojila 83 boda i Jaderu plasirala na 17. mjesto u konkurenciji od 22 kluba.

19. travanj 2024 20:18