SportNAJUSPJEŠNIJI AK AGRAM ZAGREB

Na Višnjiku održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske u trčanju na 10 000 m i hodanju na stazi

Piše Ivica Gjergja
24. travnja 2018. - 13:11
hodanje

Na atletskim terenima ŠC Višnjik održano je pojedinačno prvenstvo Hrvatske na 10 000 m i hodanju na stazi. U odličnoj organizaciji AŠK Zadar nastupilo je ukupno 53 atletičara i atletičarki iz 9 atletskih klubova. U najbrojnijoj utrci dana 10 0000 m za seniore, prvo mjesto je osvojio Dino Bošnjak iz Velike Gorice sa 30,34,17sekundi. Na istoj dionici kod seniorki pobijedila je Matea Parlov iz Ak Svetice Zagreb s osobnim rekordom od 34,49,59 sekundi, što je ujedno četvrti rezultat svih vremena u Hrvatskoj. Bojana Bjeljac iz Ak Dinamo Zrinjevac Zagreb je bila druga, postigavši svoj novi osobni rekord 35,07,01 što je ujedno 6 najbolji rezultat svih vremena u Hrvatskoj.

Najbolji brzi hodač u Hrvatskoj Bruno Erent iz Ak Agram, pobijedio je u najdužoj disciplini hodanja na 10 000 m u vremenu 56, 24,84, a kod seniorki u najdužoj ženskoj dionici hodanja na 5000 m za seniorke pobijedila je Ivana Renić iz Ak Agram Zagreb u vremenu 29,28,18.

Najuspješniji klub po osvojenim medaljama je Ak Agram Zagreb.

19. travanj 2024 18:53