SportU OMIŠU

Na prvenstvu Hrvatske u daljinskom plivanju na 10.000 metara zadarska trojka - odlična!

Piše Ivica Gjergja
27. srpnja 2020. - 13:29

U Omiš na prvenstvu Hrvatske na 10.000 metara nastupilo je 17 natjecatelja i pet natjecateljki. Među njima nastupilo je troje Zadrana iz KDP Donata, Dražen Adžić, Matija Sorić i Sanja Demut. Iako je padala na startu kišica nije plivačima odmogla, sa odmicanjem vremena prestala je kiša, pa su uvjeti bili skoro idealni.

Dva plivača i jedna plivačica nisu uspjeli isplivati 10 000 m u roku. Kroz cilj je prvi prošao Grgo Mujan iz KDP Splita, a najbrža žena bila je Petra Mijić iz istoga kluba. Zadranin Dražen Adžić isplivao je dionicu za 2:31:15, osvojivši apsolutno drugo mjesto u kategoriji najbržeg Dalmatinca, te primio pokal.

Matija Sorić je srebrni iako mu je ovo bila isplivana „desetka“ otplivavši je za 2:56:38. Sanja je ponijela laskavu titulu osobe – zlato u svojim dobnim skupinama, završivši Omišku utrku u vremenu 3:27:00.

- Zadovoljni smo ostvarenim no malo iscrpljeni, a za svoj trud nagrađeni smo izdašnim količinama vrlo ukusne hrane, a pored toga zveckamo medaljama i imamo jedan pehar, kazao nam je zadovoljni Dražen Adžić.

23. travanj 2024 18:24