SportLAKA POBJEDA

Košarkaši Zadra večeras u Sinju svladali Alkar i ostali u društvu vodećih

Piše Zadarski.hr
6. ožujka 2023. - 20:47

U 21. kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra večeras su u Sinju svladali Alkar rezultatom 83:100 (20:21, 17:28, 22:21, 24:30). Nakon izjednačenih petnaestak minuta, momčad Danijela Jusupa do poluvremena se odvojila na dvocifrenu razliku, koju je u nastavku bez većih problema pretvorila u 17. prvenstvenu pobjedu.

U prvoj dionici svaka je momčad po jednom imala četiri poena prednosti, prvo Alkar 12:8, a zatim Zadar, nakon serije Drežnjaka i Šantelja, 12:16. Nakon deset minuta igre na semaforu je svijetlilo 20:21, a egal je potrajao do sredine druge dionice, kada je bilo 29:30. Tada je počelo odvajanje Zadra.

Čampara je pogodio tricu, nadovezao se Davis pa Ramljak zatim Žganec i ponovno Davis za prvi bijeg na dvocifrenu razliku, 31:41. Do poluvremena su se Čampara i Božić pobrinuli da ta prednost još malo naraste, na +12, 37:49.

Zadranin Lovre Bašić vodio je glavnu riječ u redovima Sinjana, a kada su mu se priključili Peevy, Polutak i Svalina, Alkar je uspio zaostatak od 14 poena (44:58) spustiti na -5, 53:58. Ipak, Žganec, Davis i Drežnjak nisu dopustili da domaći uhvate potpuni priključak, da bi treću četvrtinu zaključio Klarica tricom za 59:70.

Nakon što je mladi Zadranin vezao još pet poena za +15, 65:80, nešto manje od sedam minuta prije kraja definitivno je postalo jasno da će bodovi završiti na kontu gostiju.

Alkar više nije imao snage za povratak, a Zadar je do kraja utakmice dosegao i brojku od 100 poena.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Juan Davis sa 20 poena i Dario Drežnjak sa 19 koševa, 10 skokova i pet asistencija. Sani Čampara postigao je 14 poena, Krševan Klarica 10, dok je Arijan Lakić podijelio 10 asistencija. Kod Alkara su po 13 koševa zabili Lovre Bašić (11 asistencija) i Imran Polutak, a po 11 Šime Lisica, Mladen Tomašević i Christian Peevy.

Na vrhu ljestvice HT Premijer lige i dalje su izjednačene četiri momčadi i to Cedevita, Cibona, Zadar i Split, svi s omjerom 17-4. Alkar se nalazi na osmom mjestu sa 6-15.

U četvrtak od 18 sati Zadrane očekuje novi prvenstveni dvoboj, kod kuće protiv petoplasirane Šibenke, a tjedan će zaključiti nedjeljnim (17:30) dvobojem protiv Cedevite Olimpije u Krešinom domu u sklopu 21. kola AdmiralBet ABA lige.

20. travanj 2024 18:28