SportPRVA VATERPOLO LIGA

Korčulani bolji od Zadrana! Pokazali su se ‘tvrdim orahom’ u većem dijelu utakmice, ali su na kraju pali

Piše I.G.
25. studenog 2022. - 20:25

KPK – ZADAR 12:8 (1:2, 1:1, 4:2, 6:3)

KORČULA – Bazen Gojko Arneri. Suci: Vlaho Radičević i Ivan Matijević.

KPK: Skokandić (10 obrana), Radovanović, V. Radovanović, Borovina, Begović, 1, Vang, Antonijević 4, Joudrie 1, Tedeschi 3, Caktaš 1, Ćale, Fabris, Mcknight, Bjelopjera 2. Trener: Marijan Kosović.

ZADAR 1952: Đula (9 obrana9, Čolak, Raci 1, Bašić, Čačić, Jovančević 3, L. Đonđivić, Cicero 2, A. Donđivić, Eškinja, Zelić, Jurišić 2, L. Martinović, A. Martinović. Trener: Goran Jovančević.

Peterci: KPK 2(1): Zadar 1952 1(1).

U srazu dvije momčadi sa začelja – (drže dva posljednja mjesta na ljestvici), domaći sastav KPK ostvario je prvu pobjedu u sezoni.

Istina, Zadrani su se pokazali ‘tvrdim orahom’ u većem dijelu utakmice te su dvije i pol minute prije poluvremena vodili 3:1, ali početkom treće četvrtine domaćin je poravnao (3:3), a nakon toga i poveo (5:3).

Korčulani su ipak uspjeli u zadnjoj minuti treće četvrtine dostići prednost (5:5). I nakon toga dobro su se držali Zadrani u ovom periodu da bi u posljednje tri minute jednostavno „pali“ i izgubili susret.

Redoslijed na ljestvici: Jadran 16, Jug AO 16, Mladost 15, Primorje EB 12, Solaris 12, Mornar BS 6, Medveščak 6, KPK 4, POŠK 1, Zadar 1952 0 bodova.

24. travanj 2024 01:34